Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

Başkan Savaş’tan Flaş Suriyeliler Açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Savaş’tan Flaş Suriyeliler Açıklaması
Beyza Piliç
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Suriyelilerin 12 yıl sonra nüfusumuzu geçme olasılığı olduğuna bir kez daha dikkat çekti.
Özkan Spor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Suriyelilerin 12 yıl sonra nüfusumuzu geçme olasılığı olduğuna bir kez daha dikkat çekti. Katıldığı bir televizyon programında Suriye’de yaşanan olumsuzlukların Hatay’a etkisi ve Suriyelilerin Hatay’daki son durumu hakkında bilgiler veren Başkan Savaş, “Topraklarımızı yanlış nüfus politikası ile kaybetmek istemiyoruz” dedi. 

 

 

Suriyelilerle ilgili sıkıntıların giderek arttığına vurgu yapan Başkan Savaş, “Onların sorunlarını gidermek, beklentilerine cevap vermek ve onların düşüncelerini insanlar ile paylaşmak bizim görevimiz. Şu anda Suriye politikası ve Suriyeliler ile ilgili Hatay’ın sıkıntıları var. Bu sıkıntı giderek artıyor. Hatay’ın bağımsızlığı uğruna mücadele etmiş bir milletiz. Biz de bu şehri çocuklarımıza emanet olarak bırakacağız. Topraklarımızı yanlış nüfus politikasıyla kaybetmek istemiyoruz. Suriyeli kardeşlerimiz ile bizim bir kavgamız yok. Biz ensar-muhacir kültürüne inanıyoruz. Ama 8 yıldır sorunlar yaşıyoruz ve bu sorunlar gittikçe artıyor. Hesaplarımıza göre de Suriyelilerin 12 yıl sonra bizim nüfusumuzu geçme olasılığı var. Bu olasılık gerçekleşirse çocuklarımız öz yurdunda sıkıntı yaşayacak. Ve belki de birçok kurumu veya belediyeleri Suriyeliler yönetecek. Ben bu konunun Türkiye’nin ve Hatay’ın geleceği için sıkıntılar yaratacağını düşünüyorum. Ankara’daki bu iş ile ilgilenen hükümetin refleks ve çözüm oluşturması lazım”dedi.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Anahtar Kelimeler:
Hatayspor, Altınordu Hazırlıklarını TamamladıÖnceki Haber

Hatayspor, Altınordu Hazırlıklarını Tama...

Şarkıcı Ebru Polat'tan bikinili havuz pozuSonraki Haber

Şarkıcı Ebru Polat'tan bikinili havuz po...

Gönül Kahvesi

Haber Yorumları

  • Mükremin15-08-2019 23:58

    bu memleketteki Mihraç Ural sempatizanları onlardan Daha tehlikeli Sayın Başkan...

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!