Reklamı Geç
Sonay İnşaat
Zeno Mobilya
Yükseliş Koleji
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

BAŞKAN YAVUZ; 2019 -2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN YAVUZ; 2019 -2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
Gökçesan
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlköğretim Haftası ve 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının 09 Eylül’de başlaması sebebiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN YAVUZ; “2019 -2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN”

 

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlköğretim Haftası ve 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının 09 Eylül’de başlaması sebebiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

 

“Okullar; Hayata hazırlanış değil, hayatın ta kendisidir. Öğrencilerimizin sevinçle, coşkuyla, hasretle beklediği okul arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle buluştuğu, okulların açıldığı ilk hafta okullarımızda ilköğretim haftası olarak kutlanmaktadır.” Diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

“2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı ise 9 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz, okulun ilk gününü heyecan içinde bekliyorlar. Binlerce yavrumuz okula yeni başlamanın heyecanını yaşarken binlerce öğrencimiz de okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın heyecanını yaşıyorlar.

Bu yıl T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tatil ve eğitim- öğretim yılı için yeni düzenlemeler yaparak 13 haftalık yaz tatili süresini, öğrencilerimizin, öğrenme, moral ve motivasyonlarını kaybetmemeleri için 11 hafta olarak düzenlenmiştir. Bu düzenlemeye göre; okulların açılışı 9 Eylül, İlk ara tatili: 18-22 Kasım, Yarıyıl tatili; 20-31 Ocak; 2.ara tatili 6-10 Nisan ve okulların kapanışı yaz tatili 19 Haziran 2020 tarihleri arasında olacaktır.

Türkiye Cumhuriyetinin eğitim ve öğretiminin temel kültürüdür. Türk Milli Eğitim Sistemi; Tüm öğrencilerimizi, Türk Milletinin manevi ve kültürel değerlerini yaşayan, koruyan, geliştiren bireyler olarak yetiştirilmesi; sağlıklı, gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere sahip iyi bir vatandaş, huzur ve barış içinde, hoşgörü ve adalet anlayışı ile bir arada yaşama kültürünü destekleyici ortamda yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Okul sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz aynı zamanda toplumların yapılarını, insan ilişkilerini nasıl alacağını bireysel ve toplumsal sorumluluklarını neler olacağının, hizmet ettiği toplumun maddi ve manevi değerlerini öğrencilere aktararak insanda davranış şekli haline gelmesini sağlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğrencilerimizin yeni bilgiler alarak, yeni dostluklar kurup, güzel günler yaşaması ve aydınlık fikirlere kavuşması dileklerimle, kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakârlıkla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve tüm öğrenci velilerimizin, 2019- 2020 eğitim – öğretim yılı ile ilköğretim haftasını en içten duygularımla kutlar, eğitim hayatlarında başarılar dilerim.

2019-2020 Yeni Eğitim ve Öğretim Dönemi Milletimize Hayırlı Olsun.”

Ayhan YAVUZ Kırıkhan Belediye Başkanı

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İkinci el otomobil için emsal kararÖnceki Haber

İkinci el otomobil için emsal karar

Hatay İl Emniyet Müdürü Karabörk Kaza YaptıSonraki Haber

Hatay İl Emniyet Müdürü Karabörk Kaza Ya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!