Reklamı Geç
Sonay İnşaat
Esmergil
Altıneller Vestel
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Benzin ve motorinde ikinci indirim

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Benzin ve motorinde ikinci indirim
Gökçesan

 

Benzin ve motorinde ikinci indirim

Benzin ve motorin fiyatlarında 29 Ocak'tan itibaren geçerli olamak üzere ikinci indirime gidildi. Gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatında ortalama 13 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 10 kuruş indirim yapılacak. EPGİS son indirimi dün akşam motorinde 21, benzinde 23 kuruş olarak duyurmuştu.

 

Benzin ve motorinde ikinci indirim

 

Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidilecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 13 kuruş, benzinde ise 10 kuruş olarak yansıyacak.

Buna göre, Ankara'da ortalama 6,41 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,28 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 6,35 liradan 6,22 liraya, İzmir'de 6,42 liradan 6,29 liraya inecek.

Ankara'da ortalama 6,88 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,78 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,81 liradan 6,71 liraya, İzmir'de 6,90 liradan 6,80 liraya inecek.

Dün gece yarısından itibaren motorinde 21, benzinde 23 kuruş indirim yapılmıştı.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil sistemiyle, petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor.

EPGİ[email protected]

Akaryakıt Fiyatlarında İndirim

29/01/2020 tarihinde geçerli olmak üzere

Benzinde 10
Motorinde 13 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TBMM'den onayÖnceki Haber

TBMM'den onay

İmamaoğlu PalandökendeSonraki Haber

İmamaoğlu Palandökende

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!