Reklamı Geç
Edem
Diyanet Vakfı
Haas Taş Sanatları
Hatay Alo Böcek
Leben
Haas Taş Sanatları

Dedektör köpek tepki verdi, televizyonun içinden eroin çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dedektör köpek tepki verdi, televizyonun içinden eroin çıktı
Gökçesan
TİCARET BAKANLIĞI GÜMRÜK MUHAFAZA EKİPLERİNCE HABUR GÜMRÜK KAPISINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLARDA, ŞÜPHELİ GÖRÜLEREK ARANAN BİR OTOBÜSTE BULUNAN PLAZMA TELEVİZYON İÇERİSİNE SAKLANMIŞ 5 KİLO 141 GRAM EROİN, ŞÜPHELİ BİR TIRDA OLUŞTURULAN GİZLİ BÖLMEDE İSE 357 ADET CEP TELEFONU ELE GEÇİRİLDİ.

Ticaret Bakanlığı gümrük muhafaza ekiplerince Habur Gümrük Kapısında gerçekleştirilen operasyonlarda, şüpheli görülerek aranan bir otobüste bulunan plazma televizyon içerisine saklanmış 5 kilo 141 gram eroin, şüpheli bir tırda oluşturulan gizli bölmede ise 357 adet cep telefonu ele geçirildi.


Habur Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince gerçekleştirilen analiz neticesinde, gümrük kapısına gelen bir otobüs riskli olarak değerlendirdi. X-Ray cihazı ile taranan ve narkotik dedektör köpeklerle kontrol edilen otobüste bulunan bir plazma televizyona, dedektör köpeğin tepki vermesi üzerine TV bulunduğu yerden çıkarılarak içerisi açıldı. Yapılan aramada televizyonun içerisine gizlenmiş 10 adet paket bulundu. Paketlerin içerisindeki toz maddenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan kontrolünde eroin olduğu anlaşıldı. Toplam 5 kilo 141 gram ağırlığındaki eroine el konuldu.Tır lastiğine gümrük kaçağı cep telefonu saklamışlar


Gümrük Muhafaza ekiplerinin Habur Gümrük Kapısında gerçekleştirdiği bir diğer operasyonda ise bu defa Irak’tan Türkiye’ye gelen bir tır riskli olarak değerlendirildi. Şüpheli tır X-Ray taramasına yönlendirildi. X-Ray taraması neticesinde tırın, dingil diye tabir edilen, tekerlek birleşim noktasında şüpheli yoğunluğa rastlandı. Bunun üzerine araç, arama hangarına alınarak lastikleri söküldü. Lastikler çıkarıldığında tır dorsesinin tekerlek birleşim noktasında özel olarak oluşturulmuş gizli bölme içerisinde siyah renkli poşetlere sarılmış 357 adet cep telefonu ele geçirildi.


Habur Gümrük Kapısında gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu ve cep telefonlarına ilişkin olarak yürütülen soruşturmaya devam ediliyor.

Günün Önemli Manşetleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Belediye Başkanını CİMERe şikayet ettiği iddia edilen Başkan Yardımcısı görevden alındıÖnceki Haber

Belediye Başkanını CİMERe şikayet ettiği...

Kahramanmaraş Belediyesi tam kapanmada kira almayacakSonraki Haber

Kahramanmaraş Belediyesi tam kapanmada k...

Yorum Yazın

Samet İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol