Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Yükseliş Koleji
Hatay Alo Böcek
Yükseliş Koleji
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Hatay’da Kadınların Zaferi 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hatay’da Kadınların Zaferi 
Gökçesan
HATAY (İHA) - Hatay’ın Erzin ilçesinde eylem yapan kadınlar, mahalle içerisinden geçen ve hayatı olumsuz etkileyen hafriyat kamyonlarının güzergahını değiştirdi. 


- Erzin ilçesinde eylem yapan kadınlar, hafriyat kamyonlarının güzergahını değiştirdi Turunçlu Mahallesi’nde dün başlayan kadınların yol kapatma eylemi, jandarma ekiplerinin müdahalesiyle daha da gerginliğe yol açtı. Olaya el koyan Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, taş ocağı firması yetkilisi ve mahallenin ileri gelenleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıda, hafriyat kamyonları için yeni bir yol çalışması yapılması için karar alındı. Ayrıca yol yapılıncaya kadar da hafriyat taşınması işlemi durduruldu. 


Mahalle halkı adına açıklama yapan Rabia Gün, “Mahallemizden ağır tonajlı araçların geçmesi hem burada yaşayan insanlara hem de çevreye büyük zarar vermekteydi. Taşıma firmasını defalarca ikaz ettik ve bizi dinleyen olmadı. Bizde mahalle kadınları olarak bu olumsuzluğa bir son vermek için yolu trafiğe kapatarak kamyonların geçişlerini engelledik. 2 gündür devam eden bu mücadele olumlu bir şekilde sonuçlandı.

 

Hatay’da Kadınların Zaferi

 

Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğu, Hatay Büyükşehir Ulaştırma Daire Başkanlığı yetkilisi, mahalle temsilcileri ve taş ocağı kiralaması yapan taş ocağı yetkilileriyle yapılan toplantı taşıma için ikinci bir alternatif yol yapılana kadar ağır tonajlı araçların geçişi engellendiği haberini aldık. Bu karar bizim ne kadar haklı olduğumuzu ortaya çıkardı. Sesimize kayıtsız kalmayan yetkililere teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Hatay’da Kadınların Zaferi

 

Açıklamanın ardından 2 gündür oturma eylemi yapanlar yolu trafiğe açtılar. 

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni Aldıkları Otomobilin Sevinci İki Saat SürdüÖnceki Haber

Yeni Aldıkları Otomobilin Sevinci İki Sa...

Dolar resmen çakıldı! Son 3 haftanın en düşük seviyesiSonraki Haber

Dolar resmen çakıldı! Son 3 haftanın en...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!