Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Yükseliş Koleji
Altıneller Vestel
Yılmaz Tuhafiye
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

İSTE ’liler İnsansız Hava Aracı Ve Hidrojenle Çalışan Otomobil Yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İSTE ’liler İnsansız Hava Aracı Ve Hidrojenle Çalışan Otomobil Yaptı
Gökçesan
HATAY (İHA) - İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri tarafından hazırlanan insansız hava araçları ve hidrojenle çalışan otomobil Teknofest'te yarışmak üzere İzmit'e gönderildi.

 

 

İskenderun'da üniversite öğrencileri insansız hava aracı ve hidrojenle çalışan otomobil yaptı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan İSTE kampüsünde 9 aylık çalışmanın ardından üretilen insansız hava araçları ile elektrikli ve hidrojenle çalışan otomobil son hazırlıkları tamamlandıktan sonra İzmit’e gönderilmek üzere tıra yüklendi. Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler yarışma öncesi ekip arkadaşları ile birlikte proje araçlarının son kontrollerini yaptılar.

 

Sponsor kuruluşların temsilcilerininde katıldıkları uğurlama töreninde projelerle ilgili açıklamada bulunan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, bu yılki projelerinin daha iddialı olduğunun altını çizdi.

 

İskenderun’da üniversite öğrencileri insansız hava aracı ve hidrojenle çalışan otomobil yaptı

 

Geçen yıl yarışmaya bir otomobille katıldıkları belirten Rektör Dereli, "Bu sene üç ekiple finale kaldık ve daha iddialıyız. katıldığımız iki otomobilden birisi elektrikli, diğeri de hidrojenli olarak çalışmaktadır. Biliyorsunuz elektrikli otomobillerden sonra hidrojenli araçlar gelecek yıllarda ticarileşecek. Elektrikli araçlara göre daha tasarruflu olacak. Onun için öğrencilerimiz tarafından geliştirilmesi çok çok önemlidir. Üniversiteler bazında baktığımızda hem hidrojenli hemde elektrikli otomobil yarışına katılan ender üniversitelerden birisiyiz. Tabi ki biz teknik üniversiteyiz bizden beklenen de zaten buydu. Kazanmaktan daha önemli bir şey var oda takım olmaktır" şeklinde konuştu.

 

İskenderun’da üniversite öğrencileri insansız hava aracı ve hidrojenle çalışan otomobil yaptı

 

Öğrenciler tarafından yaklaşık 9 ayda tamamlanan otomobiller ile insansız hava araçları son kontrolleri yapıldıktan sonra tıra yüklenerek 14-22 Eylül’de İzmit’te gerçekleşecek olan Teknofest yarışmalarına katılmak üzere yola çıktı.

 

İskenderun’da üniversite öğrencileri insansız hava aracı ve hidrojenle çalışan otomobil yaptı

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İskenderun’da üniversite öğrencileri insansız hava aracı ve hidrojenle çalışan otomobil yaptıÖnceki Haber

İskenderun’da üniversite öğrencileri ins...

Hatay Sınırında 18 Bin 750 Paket Kaçak Sigara YakalandıSonraki Haber

Hatay Sınırında 18 Bin 750 Paket Kaçak S...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!