Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Güneylerr
Asi Künefeleri
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Kerimoğlu'dan Memur Olmak İsteyen Engellilere Uyarı 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kerimoğlu'dan Memur Olmak İsteyen Engellilere Uyarı 
Gökçesan

 

Kerimoğlu'dan Memur Olmak İsteyen Engellilere Uyarı 

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, engelli memur adayları için beklenen sınav müracaatlarının 24 Ocak ile 12 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Kerimoğlu konuyla ilgili şu bilgilere yer verdi; bu yıl yapılacak olan müracaatlarda 2020 EKPSS sınavının 26 Nisan 2020 tarihinde yapılacağını duyurdu. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı engelli adaylardan ortaöğretim (lise), önlisans ve lisans mezunu olanlar için ÖSYM Başkanlığı tarafından yazılı sınav şeklin de yapılacağını ve ortaokul, ilköğretim düzeyinde ki engelli memur adayları için ise kura müracaatlarının 28 Nisan-12 Mayıs 2020 tarihleri arasında alınacağını duyurdu.

Geçen süre zarfın da konuyla ilgili çalışmalar yetkili bakanlıklarca tamamlanarak boş atama yapılacak kadrolar ve sayılar ÖSYM Başkanlığına bildirilerek engelli adayların sabırsızlıkla beklediği kamu kurum ve kuruluşlarının boş pozisyonda ki kadrolarına atamalar yapılacağı duyurusu ÖSYM başkanlığının www.osym.gov.tr ve https://ais.osym.gov.tr adresleri üzerinden açıklandığı gibi diğer bazı detay içeren bilgilere ise https://www.engelsizler.net/ sitesi üzerinden sınav ücretleri ve  diğer bilgilere bu sitenin linki üzerinden ulaşım sağlayabileceklerdir. 


ADAYLARIMIZA ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ 


Bizler de engelli memur adayı vatandaşlarımıza müracaatları sırasında yardım etmek için elimizden gelen desteği sağlayacağımız belirtir; müracaat edecek olan tüm engelli memur adaylarına şimdiden hayırlı olsun dileklerimi iletir başarılar dilerim.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Uysal: Spor anlayışını değiştiriyoruzÖnceki Haber

Başkan Uysal: Spor anlayışını değiştiri...

Kuşadasında 5 yıldızlı otel icralık olduSonraki Haber

Kuşadasında 5 yıldızlı otel icralık oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!