Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
arslanoğlu 160x600
arslanoğlu
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

YAYMAN, Silivri Ve Bakırköy Kadın İnfaz Kurumu’nda İncelemelerde Bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
YAYMAN, Silivri Ve Bakırköy Kadın İnfaz Kurumu’nda İncelemelerde Bulundu
Beyza Piliç
(İHA) - Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleriyle birlikte Silivri Ceza İnfaz Kurumları ve Bakırköy Kadın Ceza İnfaz Kurumunda incelemelerde bulundu.
Özkan Spor

 

 

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, komisyon olarak bütün cezaevlerini milletvekilleriyle beraber ziyaret edeceklerini açıkladı.

 

 

Daha önce Sincan Cezaevinde incelemelerde bulunduklarını ve orayla ilgili rapor hazırladıklarını dile getirenYayman, Silivri Ceza İnfaz Kurumları ile ilgili de önümüzdeki süreçte rapor hazırlayacaklarını söyledi.

 

Adaletin mülkün temeli olduğunu dile getiren Yayman, “Hasıl olan ihtiyaca binaen komisyonumuz 5 Eylül 2019 tarihinde Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde, 6 Eylül 2019 tarihinde de Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda incelemelerde bulunmuştur. Alt Komisyon, yapmış olduğu incelemelerde ulaşmış olduğu sonuçlara göre çözüm önerilerini de içeren raporunu en kısa sürede tanzim etmek suretiyle İnsan Haklarını İnceleme Komisyonun takdir ve tensiplerine sunacaktır.

 

Alt Komisyon, büyük bir özen ve hassasiyetle gerçekleştirdiği incelemelerine İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna yapılan başvuruları da göz önünde bulundurmak suretiyle devam edecektir” dedi.

 

 

İncelemelere Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Van Milletvekili Oya Eronat da katıldı.

 

 

Anahtar Kelimeler:
Hataylı Motor Tutkunu Genç Kazada Hayatını KaybettiÖnceki Haber

Hataylı Motor Tutkunu Genç Kazada Hayatı...

Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İste’de GerçekleştirildiSonraki Haber

Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İste’de...

Akademi Hastanesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!