Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Yükseliş Koleji
Esmergil
Yılmaz Tuhafiye
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

YAYMAN, Silivri Ve Bakırköy Kadın İnfaz Kurumu’nda İncelemelerde Bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YAYMAN, Silivri Ve Bakırköy Kadın İnfaz Kurumu’nda İncelemelerde Bulundu
Gökçesan
(İHA) - Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleriyle birlikte Silivri Ceza İnfaz Kurumları ve Bakırköy Kadın Ceza İnfaz Kurumunda incelemelerde bulundu.

 

 

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, komisyon olarak bütün cezaevlerini milletvekilleriyle beraber ziyaret edeceklerini açıkladı.

 

 

Daha önce Sincan Cezaevinde incelemelerde bulunduklarını ve orayla ilgili rapor hazırladıklarını dile getirenYayman, Silivri Ceza İnfaz Kurumları ile ilgili de önümüzdeki süreçte rapor hazırlayacaklarını söyledi.

 

Adaletin mülkün temeli olduğunu dile getiren Yayman, “Hasıl olan ihtiyaca binaen komisyonumuz 5 Eylül 2019 tarihinde Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde, 6 Eylül 2019 tarihinde de Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda incelemelerde bulunmuştur. Alt Komisyon, yapmış olduğu incelemelerde ulaşmış olduğu sonuçlara göre çözüm önerilerini de içeren raporunu en kısa sürede tanzim etmek suretiyle İnsan Haklarını İnceleme Komisyonun takdir ve tensiplerine sunacaktır.

 

Alt Komisyon, büyük bir özen ve hassasiyetle gerçekleştirdiği incelemelerine İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna yapılan başvuruları da göz önünde bulundurmak suretiyle devam edecektir” dedi.

 

 

İncelemelere Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Van Milletvekili Oya Eronat da katıldı.

 

 

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hataylı Motor Tutkunu Genç Kazada Hayatını KaybettiÖnceki Haber

Hataylı Motor Tutkunu Genç Kazada Hayatı...

Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İste’de GerçekleştirildiSonraki Haber

Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu İste’de...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!