Reklamı Geç
Sonay İnşaat
Zeno Mobilya
Yükseliş Koleji
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

AYRICALIKLI HAYATLAR

 

AYRICALIKLI HAYATLAR

Ülkemizde ve dünyada bazı meslek gruplarına tanınan imtiyazlar, onların kendilerini başka insanlardan üstün, adeta özel yaratılmış hissiyle diğerlerine despot davranışlar göstermesine yol açmıştır. Ülkemizde milletvekilleri, yargı mensupları, askeri personel (daha önceki dönemlerde çok keskin) kendilerinin üstün ırk gibi diğer insanlardan soyutlayan kesimlerdir. Bazı işlerin daha rahat yürütülmesi için tanınan haklar bu sınıfların halktan kopuk vaziyette bir yaşam sürmelerinin de yolunu açmıştır. Araçlarda çakar lamba kullanımı, geçiş üstünlüğü, lojman tahsis önceliği, gümrük kontrollerinde VIP kullanımı, askeri ve mülki gazino-misafirhaneler, tatil köyleri gibi sayabileceğimiz imtiyazlar aslında meslek gruplarında daha rahat devlet işlerinin yerine getirilmesinin önünü açacağına sadece insanların şahsi menfaatlerine yönelmesi ise tam bir garabettir.

Hayatta fikri ve bedeni çalışmalarıyla hiçbir yere gelememiş bir vatandaşın hal vaziyetin durumunu çok iyi kullanıp milletvekili seçilmesi halinde ondan sonraki tüm hayatı rahat, müreffeh bir şekilde geçebilmektedir. Herhangi bir işten emekli olması durumunda ise normal emeklilerin 5 katına yakın güzel bir maaşla hayatını idame ettirecektir. Milyonların hayalini kurup elinin yetişmediği hac farizası canı çektiği her dönem Suud Kralının özel davetlisi olarak bedava karşılanacak, dönüşte de zemzeminden hurmasına kadar uçağına teslim edilir. Gidiş-dönüşte bunlar gümrükte el okutmaz, ayrıcalıklı bölümden beklemeden girip çıkarlar. Her türlü devlet imkânları bunların ayağına serilir. Çakar lamba muhabbeti vardı, o konuyla ilgili atılan bir twit dikkatimi çekti. Meğer hâkim ve savcılarımıza trafikte vb yerlerde hiçbir şekilde ceza kesilemiyormuş. İyi normal vatandaşın bir sürü para ödeyerek kavuştuğu imkânın çok üzerindeki güzellikler bu tayfaya bedava imiş! Çarşıda sakın haklı olsanız da bunlarla tartışmaya girmeyin, anında içeri atılırsınız.

Dünya üzerinde Yahudi ve İngilizler kendilerini üstün ırk sayar, diğer milletler üzerinde egemenliklerini bir hak olarak görürler. ABD’liler de diğer milletlerden insan öldürmeyi kendilerine tanınmış bir hak olarak görürler. Oysa şu kısacık dünyada hemen herkesin doğumu, ölümü, yani başlangıç ve bitişleri birbirinin aynıdır. Bir anadan çıplak olarak doğup bir tabutla mezara bırakılıyoruz. İmtiyazlar sizleri yoldan çıkartıp hemcinsleriniz üzerinde kötülüğe sevk etmesin. Sonuçta yaşadığınız arındırılmış bölgeler sizler için inşa edilmiş özel hapishanelerdir. Her an her istediği yere gidemeyen, istediğini yapamayan bir nevi mahkûmdur. Çıkın hücrelerinizden, ayağınıza vurulan prangalardan kurtulup insanlığa karışın. Göreceksiniz, dışarıda çok daha güzel bir hayat var.

 

Yorum Yazın