Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Yükseliş Koleji
Zeno Mobilya
Yılmaz Tuhafiye
Kamil Akdoğan

Kamil Akdoğan

Mail: [email protected]

Böyle Gelmiş Böyle Gider Mi?

 

Böyle Gelmiş Böyle Gider Mi?

TBMM çalışmaları esnasında hangi partiden gelirse gelsin memleket yararına olan bir teklifin benimsenmesi gerektiğini düşünür ve bu tavrı çok ahlaki bulurum.

Sözgelimi ülkenin Akdeniz’deki menfaatleri konulu bir araştırma önergesi verilmişse ülkenin yüksek menfaatlerinin korunması adına bu önergenin desteklenmesi gerekir. Etik olan budur.

Buna benzer bir konu da FETÖ’nün ülkedeki yapılanmasıdır.

Adliyede, emniyet teşkilatında, TSK’nde, MEB’nda ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında ortaya çıkartılan terör örgütü üyeleri yargılanmakta olup suçu sabit görülenler mahkum edilmektedir.

Devletimiz, kendi bütünlüğünü ve mevcut demokratik düzeni korumak adına bu değerlere kast eden hain unsurları engeller ve derdest edip yargılar. Bu durum güçlü bir devlet olmanın sonucudur. Hiçbir vatanseverin de bu yetkinin kullanılmasına itirazı olmaz.

Ancak nasıl oluyorsa her kurumda ele geçirilen terör örgütü üyeleri siyaset kurumunda bir türlü tespit edilemiyor. Gerçi bazıları “Aldatıldık Allah bizi affetsin” diyerek dokunulmazlık zırhından yararlanmıştı ama bu durum konunun araştırılmasına engel değil.

Siyaset kurumunda da FETÖ yapılanması araştırılmalı ve örgüte yardım edenler, besleyip büyütenler, örgütün her istediğini vermiş olanlar, yaptıkları liyakatsiz atamalarla örgüt üyelerinin kamu kurumlarına sızmasına ve sınav sorularının çalınarak terör örgütüne servis edilmesine neden olanlar da tespit edilerek gerekiyorsa yargılanmalıdır. Bu konunun araştırılması için verilen önerge de desteklenmelidir.

“Bize yakın olmayan bir parti bu önergeyi verdiği için desteklemiyoruz” demek hiç ahlaki değildir.

“Diğer taraftan gelen ne olursa olsun biz desteklemeyiz” demek TBMM çalışmalarını olumsuz yönde etkiler ki buna hiç kimsenin hakkı yoktur/ olmamalıdır.

Ancak, milletvekillerini milletin kendisi değil de parti başkanları seçtiği sürece bu bozuk düzen böylece devam edecektir.

Vekillerin, kendisini seçen milletin iradesini hiçe sayarak bir kişinin iradesine uymasının ahlakla bağdaşır bir yanı bulunmamaktadır.

Peki, bu hal böyle gelmiş böyle gider mi?

Tabii ki böyle gitmemelidir.

Ehil ve liyakat sahibi insanlar seçilirse bir kişiye biat etme geleneği tarihe karışacaktır.

İnancımız ve çabamız bu yöndedir.

Sevgiyle kalın
Kamil Akdoğan

Yorum Yazın