Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
arslanoğlu
Halep Tur
Yüksel Aydın

Yüksel Aydın

Mail: [email protected]

Gönül Kahvesi

HERKES İŞİNİ YAPSIN

Tarkan

 

 

 

HERKES İŞİNİ YAPSIN


              Uzun bir aradan sonra merhaba dostlar.

Neden uzun bir ara derseniz güzel Hatay’ımda güzel şeyler olur mu umuduyla bekledim ve güzel şeyler yazmak için sabrettim.

Nafile beklemişim beyhude sabretmişim.

Atalarımızın tabiriyle  “Eski hamam eski tas.” Her şey aynı.  Ve garip olan her taşın altından başını uzatanlar, durumdan vazife çıkararak her konuda konuşanlar. Bu tiplere “ Humusa maydanoz “ denir, maydanoz olsa da olmasa da humus humustur. Kendini vazgeçilmez sanan ve sadece kendi geleceği için çalışan bu tiplere vaktimi harcamayacak sizin de vaktinizi almayacağım. Derdim bu cennet vatana hak ettiği değerin verilmesi, bu toprağın insanlarının layık oldukları güzellikleri yaşamaları.


           Dostlar işimiz gereği sosyal hayatın içindeyiz. Şahit olduklarımız gördüklerimiz duyduklarımız maalesef bu güzel şehrin kan kaybetmeye devam ettiği yönde. Neden insanlar kendi işini yapmaz başkalarının işine burunlarını sokarlar anlamış değilim. Şehrimizin Suriye olaylarından aldığı ekonomik ve kültürel zararın telafisi için ciddi ve gözle görülür adımlar atılmalı, teşvik paketleriyle özel kampanyalarla esnafımız desteklenmelidir. Şehrimizin seçilmiş ve atanmışları bu anlamda halkımızı dinleyerek sesimiz olmalılar. 


Doğunun kraliçesi sayılan şehrimizin turizmde eski cazibesine kavuşması için yerel yönetimlerle beraber merkezi hükümetten destek alınmalıdır.  Bunu yapmak mümkün elbette, çünkü artık günümüzde projelendirme mantığıyla birçok yenilik merkezi hükümet tarafından finanse edilmektedir.

Daha önceki yıllarda bunun örnekleri ilimizde var. Bize düşen birbirimizi ziyaret ederek sosyal medyada boy boy fotoğraf atmak değil, fikir üretmek olmalıdır. Ve en önemlisi herkesin kendi sorumluluğunu bilmesi kendi işini yapmasıdır. Alanında konuşanı dışladığımız, fikir vereni suçladığımız, sadece ben bilirim dediğimiz sürece bu günlerimizi arıyor olacağımızın bilinmesini isterim. 


Çevre illere baktığımızda bizden çok çok ilerde oldukları hızla gelişerek adeta çağ atladıkları aşikârdır. Peki, onlarda olup bizde olmayan nedir.  Geçmişten günümüze gelen değerler bakımından biz daha zenginiz, iklim bakımından toprak bakımından daha verimliyiz. İnsanımızın çalışkanlığı yönünden bir zamanlar örnek olduğumuz hepinizce bilinmektedir.

Eksik olan ne, lütfen hepimiz bu eksiği tespit etmede kafa yoralım, birbirimizin işini zorlaştırmak yerine kolaylaştırmaya çalışalım. Gerekirse istişare toplantıları düzenleyelim, seçilmiş ve atanmışları bir araya getirelim ve bu ölü toprağı serpilmiş halimizden bir an evvel kurtulalım. 


Birebir sohbetlerinde “ Antakya bitti yaşanmaz, buradan taşınmalı” diyenlerin olduğunu sizlerde duymuşsunuzdur.  Bu düşüncedeki arkadaşlarda moralimizi bozmasın lütfen, taşınacaklarsa yolları açık olsun.

Biz bu şehirde yaşamaya, bu şehri ayağa kaldırmak için bir tek de olsa çivi çakana minnettar olacağımızı, laf değil iş üretenlerin sonsuz destekçisi olmaya devam edeceğimizin bilinmesini isteriz.

Sadece tek istediğimizin samimi olunması ve herkesin işini yapması. Sosyal medya kalemşörlerine ihtiyacımız yok, bu şehre hizmet için bir araya gelecek gönül kahramanlarına ihtiyacımız var.


            Sevgili dostlar bu fikirlerden hareketle şehrimizdeki bütün siyasi aktörlere, sivil toplum kuruluşu mensuplarına, atanmışlara,  seçilmişlere, bütün kamu kurumu yetkililerine ve bu şehirde yaşayan herkese sesleniyorum; 
Kendimize oynamayı bırakalım, bu günleri aramamak için, bir araya gelerek projeler üreterek bu kadim şehri yeniden ayağa kaldıralım. 


Yüksel AYDIN

 

Kapan Mobilya

Yorum Yazın

Esmergil
İstanbul Oto Gaz
Yükseliş Koleji