Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Altıneller Vestel
Altıneller Vestel
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

KÖPEK PSİKOLOJİSİ

KÖPEK PSİKOLOJİSİ

Bir Doğa Koruma ve Milli Parklar semineri için Ürgüp’teyiz, söz verilen Fethiye Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği başkanı bizlere yaptıkları çalışmalardan bahsederken köpeklerin psikolojisinden bahsetti. Hanımefendi anlatıyor; köpekler bir yere gidip orada bir hafta kadar süre içinde birileri tarafından rahatsız edilmediği takdirde orayı kendine yurt edinip savunmaya başlarlar. Sonradan izlediğim belgesellerde aslan-kaplan vb hayvanlarda da durumun aynı olduğunu gördüm. Sonraki zamanlarda orman içi izin-irtifa konularında zorluk çıkaran ormancı arkadaşlara takılırdım. “Bakın bu ormanlar sizin ya da bizim değil, devletin. Devletimizin uygun ve yerinde gördüğü her türlü iş için buralarda izinler verilebilir”.

Seçimlerde zirvelerde nasıl rüzgârlar esti bilinmez, bir şeyler oldu. İstanbul ve Ankara CHP’li belediye başkan adaylarına teslim edildi. İlk günlerde ürkek, titrek bakışlarla etrafı kolaçan eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bu günlerde epey esip-yağıp gürlemeye başladı. Belli ki kendisini oradan artık almayacaklarına aklı kesti, birileri kendisine epey yüksek yerden güvenceler verdi. Önce suya yüzde 80’lik bir zam, ardından Reis’in çılgın projesine yaptırtmam diye efelenmeye kalkışıyor. Bir milletin yüz yıllık boyunduruktan kurtulma mücadelesi konu olduğunda sen değil, sana güvence veren o mihrakların bile nasıl alaşağı edileceğini hele zamanı geldiğinde bir dene de gör! İngilizler ağababalarınızla işbirliği içerisinde boğazları, adaları, petrol sahalarını, daha aklımıza gelmeyen bir sürü değeri rahatça bizden koparmıştı. Ancak artık kör gözünü açtı, cin lambadan çıktı. 15 dakikalık bir bakanlık yazısı senin işsiz vaziyette dolaşman için yeterlidir.

Sosyal medyada bu tip boğazlara sahip ülkelerin eline geçen milyar dolarlardan bahsedilirken biz tek bir kuruş alamıyorsak bu antlaşmalara imza koyan işbirlikçi zihniyetin eseridir. Şimdi Kanal İstanbul projesi tıpkı Fetih öncesi Haliç’e zincir geren Bizans’a karşı bizim gemileri karadan dolandırıp Haliç’e indirme hadisesidir. Herkese anlayacağı dilden konuşmak elzemdir. Bu kanalla Montrö Antlaşmasının tüm hükümleri devreden çıkarılmış olacak, Haçlıların bize kurdukları tuzaklardan biri daha akamete uğrayacaktır. Tabii Bizans’ın çocukları da bu tip projelerden rahatsız olup yaptırtmam gevezelikleri edecektir. Ama devletimiz büyüktür, yeri geldiğinde yapacağını çok iyi bilir.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Yorum Yazın