Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Halep Tur
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

Gönül Kahvesi

MİLLİ AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ

Tarkan

MİLLİ AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ

Orman Genel Müdürlüğümüzün bir çağrısıyla başlayan süreç nihayetinde Cumhurbaşkanlığı makamının da sahiplenmesiyle Milli Ağaçlandırma Seferberliği haline dönüştü. Millet olarak denenmesi planlanan bir rekor denemesi bu gün 2023 noktada düzenlenen dikim etkinliğinde eminim çok üzerinde rakamlara ulaşılmıştır. Ayın 11’inde, saat 11.11’de 11 milyon fidan dikim kampanyası sonuçlarını henüz duyamadım ama sosyal medyadan duyurular, televizyonlardaki spotlarla tüm milletimiz tarafından sahiplenildi. Büyük bir heyecan toplumun tüm katmanlarında hissedilerek milletçe alanlara koştuk.

Bugün yediden yetmişe, zengin-fakir denmeksizin ulaşabilen herkes alanlarda yerini almıştı. Ana sınıfı öğrencilerinden üniversitelere gerçekte çarşı-pazarda gördüğünüz tüm renkler fidan dikim alanlarında dikim coşkusunu yaşadı. O miniklerin çapa, kazmalarını zor bir sahada kullanmaya çalışıp çukur açma girişimleri göz yaşartacak kadar güzeldi. Bu alanlarda tek göremediğimiz grup Gezi Kafalılar idi. Çünkü milleti, memleketi için hiçbir gelecek endişesi taşımayanlar hükümetin düzenlediği iyi ya da kötü ne olursa olsun katılmayacaklarını vekilleri ağzından mecliste dile getirmişti. Aslen onların ağaç, orman, çevre, insan diye bir kaygısı olamazdı, olmadı da… Tenakuza bakın ki 5 ağaç için çarşıyı, pazarı yıkıp hükümeti istifaya çağıran, tüm mega projelerin askıya alınmasını isteyen grup milyonların dikim sahasına çıktığı gün ortalarda gözükmüyor.

Madem durum böyle, kimin vatan için, kimin vatan hainleri için alanlara çıktığı ortaya çıkmıştır. Bundan sonraki ilk Gezi tipi kalkışmada asker-polisimiz ilk saatlerde plastik, birkaç saat sürdüğü durumlarda gerçek mermilerle olaylara müdahale etmelidir. Bu vatan bizim, birilerinin keyfine kimseye yaktırıp yıktırmayız. Harika projelerle, diktiğimiz fidanlarla, temizleyip cennete çevireceğimiz vatanımızı kimsenin insafına terk etmeyiz. Bu tip seferberliklerle yurdun dört bir köşesini yeşile boyayıp mevcut orman miktarını her geçen yıl artırıyoruz. Bu şekilde dedelerimizden aldığımız emaneti daha güzel bir şekilde torunlara bırakmak istiyoruz. Bu niyetimizin karşısında duracak tüm engelleri de aşacak gücümüz damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur, Allah’ın izniyle.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Kapan Mobilya

Yorum Yazın

Esmergil
İstanbul Oto Gaz