Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
arslanoğlu
Halep Tur
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

Ovalı

STRATEJİK DOSTLUKLARDA DEĞİŞİMLER

Tarkan

 

STRATEJİK DOSTLUKLARDA DEĞİŞİMLER

Son dönemde stratejik dostlarımız, samimiyet çevremiz hızla değişiyor. ABD stratejik dost dediği ülkelere genelde basit metres tarzında davrandı.

Onlardaki menfaatleri nasıl gerektiriyorsa öyle hareket edip, işine gelmeyen hallerde kulağının üzerine yatıyor. O ülkelerde cinayetler, sosyal deneyler, darbeler her türlü herzeyi rahatlıkla irtikap edebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda isteğimiz olan Patriot hava savunma sistemini çeşitli bahanelerle bize vermezken bu isteğimizi Ruslardan karşılamaya kalktığımız anda tehditlerin ardı arkası kesilmedi. Son aşamada ortağı olduğumuz F35 projesinde üretilen uçakları vermemekle bizleri tehdit ediyor. Aslen Patriot füzeleri de, F35 savaş uçakları da Rusların uçak ve füzeleri karşısında esamesi okunmayacak kadar başarısız yapımlardır. Bunları ısrarla isteyenler ruhunu şeytan satmış, Amerikancı gruplardır.

F35 jetleri değişik zamanlarda savaş halinde olmamasına rağmen defaatle kayıplar verdi, arka arkaya düştü. Patriotların başarısını Saddam’ın kullandığı basit füzeler karşısında gördük. Tel Aviv’e atılan her 10 füzeden ancak 1-2 tanesini havada avlayabildi. S300’ler yaz aylarında ABD gemilerinin Suriye’ye gönderdikleri Tomahawk füzelerinin 59 tanesinden sadece 20 kadarını vuramadı. Onlar da sanırım gereksiz, boş yerlere düşecekleri görülmüş. Bunların bir üst versiyonu olan S400’ler mutlaka daha başarılı üretimler olacaktır. SU35’ler de son derece güçlü ve kıvrak jetlerdir. Bunların bir üst versiyonu olarak SU57’leri birlikte üretebiliriz diye direkt kendileri teklif ediyor.

Ruslarla birkaç savaşımız var. Savaşta bile hile yapmaya çok fazla kalkışmayan bir millete, barışta, hem de her türlü işini NATO dahilinde gördüğümüz halde bizlere oyunlar oynayan ABD’den haliyle daha fazla güven duyuyoruz. Eğer ortada bir güven bunalımı varsa ABD kendine çekidüzen verip öyle gelmelidir. Bize doğulu diyorlar, ancak onlar bizden çok çok fazla kıvrak danslarıyla oryantallere taş çıkarttırıyorlar. Bu kadar dönek bir milletle birlikte olmaktansa mert düşmanla birlikte gezmek yeğdir.

Kapan Mobilya

Yorum Yazın

Esmergil
İstanbul Oto Gaz
Yükseliş Koleji