Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Halep Tur
Mustafa Dilek

Mustafa Dilek

Mail: [email protected]

Gönül Kahvesi

TOPLUMUN AKSİNE MEDYA DA ARTAN SURİYELİ SEVGİSİ

Tarkan

 

TOPLUMUN AKSİNE
MEDYA DA ARTAN SURİYELİ SEVGİSİ

Fark ettiniz mi bilmem. İstanbul Valiliği’nin Suriyeli açıklamasından sonra yerli ve yabancı medya bir anda Suriyelilere aşık olmuş gibi haberler yapmaya, lehine propaganda üretmeye, haklarını konuşmaya, şartlarını değerlendirmeye başladı. Özellikle HAVUZ MEDYASI yine iş başında çalışmalarına başlarken AK Parti’den İl Teşkilatlarına “Suriyelileri Doğru Anlatın!” gibi bir açıklama gitmesine, Dış Merkezli T24, EURONEWS, İNDEPENDENT TÜRKÇE, DW TÜRKÇE gibi sanal yayın organları da bu propaganda da başı çekiyor.

Toplumun gün geçtikçe azalan Suriyeli Sevgisi KONDA’nın araştırmasına göre bir önceki yıllara göre yüzde  50 civarında azalmışken, Medya da bir an da artan Suriyeli sevgisine anlam vermekte zorlanıyorum. Havuz Medyasını zaten konuşmak bile istemiyorum. Kendilerine kurdukları “HAYALİ ÜMMET” dünyasında neredeyse Suriyeliler ülkelerine dönmesin diye kendileri dönmeye razı olacak şekilde çalışıyorlar. 

Havuz Medyası bu süreçte her zamanki gibi hükumetin yanında çalışıyor, Dış Merkezli Medya’da Suriyelileri bir anda koruma içgüdüsününe bürünüyor. Garip Değil mi? Dış Basın ile Erdoğan'ın basın gücü aynı çizgi de buluşuyor. Gerçekten bu ülke de göreceğimiz birçok şey var. 

Şimdi bu olup bitenlere ben yeni bir iddia ortaya atıyorum. Diyorum ki, devletin etrafında çöreklenmiş, FETÖ’den boşalan koltuğu kapmak için adeta fırsat kollayan yüzlerce TARİKATA acaba kuşlar haber uçurup, Suriyeliler lehine Propaganda üretin “ÜMMET” vurgusu yapın talimatı gitti mi?  Etrafınızda bu oluşumlara dahil olanlara sorun size cevap vereceklerdir.

Son olarak hafta sonu mitinge katılanlar ülkenin sadece “SİYASAL İSLAMCILARI” idi. Suriyeliler o mitingde yoktu bile. Emin olun. Onları besleyen yabancı kuruluşlar vardı mesela. Mesela o kuruluşlar Hatay’da çok ciddi faaliyet gösteriyorlar. DRC (Danimarka Mülteciler Konseyi) ile ortak çalışan kuruluşlar neredeyse Suriyelilerin kalması için çok etkili çalışmalar yürütüyor.  Son olarak Suriyeliler Mülteci değil. Geçici Koruma Statüsü taşıyorlar. Yani Bakan’ın aksine istediğimiz zaman gönderebiliriz. Gayette bizim elimizde.

Kapan Mobilya

Yorum Yazın

Esmergil
İstanbul Oto Gaz