Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
arslanoğlu
Halep Tur
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

Ovalı

TOPYEKÜN HAREKET

Tarkan

TOPYEKÜN HAREKET

 

Ülkemizde ilk defa bir terör örgütüne karşı analar ayağa kalktı. Hem öyle bir kalkışma ki önlerine değil bir terör örgütünün kılıksız militanları, düzenli ordu çıksa yine de engelleri dişleriyle, tırnaklarıyla ortadan kaldıracak kadar kararlı… Böyle bir kalkışmayı hiç beklemeyen teröristler ve yandaşları içten içe sarsıldı. İl Başkanlığı binalarını kullanmaktan çekinip o bölgeye uğrayamadıkları gibi nasıl bir hareketle bu kalkışmayı bastırabileceklerini kara kara düşünüyorlar. Sonuçta hiçbir kutsalı olmayan bu terör örgütünün ilk aklına gelen halka zayiat verdirip birkaç insanı öldürerek gözdağı vermekti. Bir minibüsün geçişi esnasında patlatılan el yapımı bomba bölge analarının kalplerinde en küçük bir korku oluşturamadığı gibi dişlerini biraz daha gıcırdatmalarına sebep oldu.

 

Bir yerde topyekün bir harekat anaların, bacıların katılımıyla gerçekleşir. Kadınların katılmadığı savaşlar her zaman eksiktir, eksik olmaya mahkumdur. Kurtuluş Savaşımızda analar bir yanda yavrularını kınalayıp cepheye gönderirken, hemen arkada onlara kağnılarla cephane taşımaya başladılar ki, erkekler böyle bir durumda asla geri dönmeyi düşünmedi, düşünemedi. Şimdi terör örgütünün sonu gelmiştir. Çünkü analar oğullarını, kızlarını yakasından yakalayıp bu pis örgüte kaptırmadığı takdirde dünyanın hiçbir gücü onları koparamaz. ABD, Fransa, Almanya gibi ülkelerin maddi desteğiyle toparlanacak lejyonerler ise ülkemizde asla tutunamayacaktır. Taşıma suyla değirmen dönmez diye bir atasözümüz vardır. İstedikleri kadar toplasınlar, yerel halktan desteğini kaybetmiş bir örgütün varlığını sürdürmesi imkansızdır.

 

Artık bu örgüt tamamıyla kullanışsız hale geldi. ABD bunu anında görmüştür. Birkaç gün daha desteğini sürdürse de adını, şeklini, şemalini değiştirerek yeni isimlerle yeni örgütler kuracaklarını yakında göreceksiniz. Bölgemizdeki tüm terör örgütleri ABD ve İsrail’le direkt veya dolaylı alakalıdır. Bunlar sürekli para ve silah yardımıyla ayakta tutulmaya çalışılmakta, rakipleri zayıflatmak, menfaatlerine hizmet maksatlı çeşitli işlerde kullanılmaktadır. Ama bir ana o koskoca denen ABD’nin bölgesel planlarını bozmuştur. ABD’nin bizden korkması için bir neden daha doğdu. Türk Milleti karşısında bundan böyle çok daha ince hesaplar yapacak, ayağını biraz daha dikkatli atacaktır.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Kapan Mobilya

Yorum Yazın

Esmergil
İstanbul Oto Gaz
Yükseliş Koleji