Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Altıneller Vestel
Altıneller Vestel
Recep AYDÖNER

Recep AYDÖNER

Mail: [email protected]

YAKIN TEHDİT

 

YAKIN TEHDİT

Çok uzun yıllar önce izlediğim bir filmde eşini katleden bir adam estetikle yüzünü değiştirip doktoru da ortadan kaldırarak başka bir şehre yerleşip çiçekçilikten geçimini sağlayan bir bayanla yaşamaya başlar. Kadının tekerlekli sandalyeye mahkûm oğlunun bunun bazı hareketlerinden şüphelenerek nette araştırmaya başlaması ve estetik izlerini fark etmesi işleri çığırından çıkarır. ABD'yle ilişkilerimizi tıpkı bu filmdeki olaylara benzettim. Adamlar NATO ve BM gibi kendi çıkarlarına hizmet eden yapılarla girmediği yer, kontrol etmediği köşe yok. Ülke sathına yayılmış 40'tan fazla üsle kendilerine aykırı hiçbir iş ve işlem yapamayacağımızı adeta garanti altına almışlar. Böyle bir ortamda ülke olarak tam bağımsızlıktan söz etmemiz ne kadar mümkün olacaktır? 15 temmuzla birlikte kahramanımızın azılı bir katil, petrol ve zenginliğin bulunduğu her yere çöken bir eşkıya, bir soykırımcı olduğu ayan beyan ortaya çıktı. Artık ya biz onu coğrafyamızdan kovacağız ya da onlar bizi tarih sahnesinden silecektir. Üstad “Aç canavara karşı tahabbüb (sevimli görünme-yaltaklanma) onun merhametini değil, iştihasını celbeder. Döner dişinin tırnağının kirasını da ister” buyurur. Kaç zamandır devlet yetkililerimiz halkın önünde bunu çok dile getirmiyorsa da kapalı kapılar ardında ABD'nin suratına çarpmadığını mı sanıyorsunuz?

Elbette onlara karşı sertleşmemizin birçok sebebinden biri de bu darbeyi planlayıp organize edenlerin başında onlar geldiği içindir. ABD ve İngiltere Birinci Dünya Harbinden bu yana Türklerin karşısına bizzat çıkma cesaret ve küstahlığını gösterememiştir. Burada hilafeti ortadan kaldırmaları bazı eksikliklere yol açsa da bize dokundukları anda dünya Müslümanlarının birlikte hareket edeceklerini çok iyi görüyorlar. Amerikan-Israil güdümündeki 2-3 Arap ülkesi bile halklarına söz dinletemeyecek belki de Arap baharı benzeri hareketlerle yıkılıp gidecektir. Şimdilerde Suriye’de yapacağımız harekatlarda bizi engellemeye çalışmasının tek sebebi engelleyemese de etkisinin sınırlı kalmasını sağlamaya matuf hareketlerdir. Aslen Büyük İsrail-Arz ı Mev'ud rüyasının en büyük destek ve takipçisi bugün ABD’dir. Yüz yıllık planda gecikmeleri takviye ve hızlı yol alınması için bölgemizde oluşturacakları terör devletini onlara ilhak edeceklerdir. Tıpkı Kuzey Irak kürt yönetimini bizzat şekillendirdikleri gibi... Türkiye Kuzey Irak’ta yapmayı düşündükleri referandum ve ilhak girişimlerini çok basit şekilde engelledi. O yüzden ABD ve İsrail’in en önemli rakibi ve yıkması gereken engeldir.

Evet, bu yakın tehdit coğrafyamızın en ücra köşelerine kadar yerleşmiş vaziyette ve rahat ta durmuyorlar. Zeytin Dalı Harekâtı esnasında Kisecik Radar Üssünden PKK-PYD’ye köy ve karakol koordinatlarımızı ileterek şehitler vermemize sebep oldular. Düşman maalesef bizim gibi erkekçe, insani değerler çerçevesinde hareket etmiyor. PKK-PYD’ye binlerce tır silah, Suriye’ye yerleşmek için icad ettikleri DAEŞ gibi terör örgütleri bizim yeterince enerji kaybetmemize yol açtı. Artık enerjimizi boşa harcama zamanı geçti ve mega projelerimize tam yol ilerlemenin vaktidir. Petrol boru hatları, köprüler, otoyollar, hava limanları vb projelerde çok yol aldık, bunların geliriyle daha da ilerleyeceğiz inşallah. Bu yolda ayağımız şuna buna çarpmış, ne ehemmiyeti var?

Yorum Yazın