Reklamı Geç
Dilan Polat
Samandağ Hastanesi
Hatay Hastanesi
Massima Çavuşoğlu Mobilya
Yönden
Haas Taş Sanatları

671 öğrenciye eğitim yardımı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
671 öğrenciye eğitim yardımı
Gökçesan
SEYHAN BELEDİYESİNİN 4 YILLIK DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE VERDİĞİ 500 TL’LİK EĞİTİM DESTEĞİ, KOŞULLARI UYAN 671 ÖĞRENCİNİN HESABINA YATIRILDI. BİR GRUP ÖĞRENCİ BELEDİYE BAŞKANI AKİF KEMAL AKAY'I ZİYARET EDEREK TEŞEKKÜR ETTİ.

Seyhan Belediyesinin 4 yıllık devlet üniversitelerini kazanan öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere verdiği 500 TL’lik eğitim desteği, koşulları uyan 671 öğrencinin hesabına yatırıldı.


Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın teklifi olarak Seyhan Belediye Meclisi gündemine gelen 500 TL’lik eğitim yardımı, hem komisyonda hem de belediye meclisinde oybirliği ile kabul edilmişti. Bu kararın ardından Seyhan Belediyesine yapılan başvurular sonucunda 500 TL’lik eğitim yardımı, gerekli koşulları sağlayan 671 üniversite öğrencisinin hesabına geçti.


Başkan Akay’ı makamında ziyaret eden eğitim yardımından yararlanan bir grup öğrenci, Akay’a desteğinden dolayı teşekkür etti.


Gençlerin Türkiye’nin ve aydınlık yarınların sahibi olduğunun altını çizen Başkan Akay, gençlere verilen her desteğin ülkenin geleceğine yapılan bir yatırım olduğunu vurguladı. Seyhan’ın yoksul nüfusun yoğun olduğu bir ilçe olduğunu anımsatan Akay, ekonomik nedenlerle birçok gencin zor şartlarda eğitim-öğretim yaşamını sürdürmeye çalıştığına işaret etti. Başkan Akay, “Akademik eğitim alarak donanımlı birer birey olma ve çağdaş bir Türkiye hedefimizin inşasına bir tuğla koyma çabasındaki gençlerimize küçük de olsa bir destek verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Seyhan Belediyesi olarak her zaman gençlerimizin yanındayız. Bu kararın alınmasında destek veren tüm belediye meclis üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Seyhan Belediyesinin genç dostu bir belediye olduğunun altını çizen Başkan Akay, “Gençlerin geleceğimiz olduğu gerçeğinden yola çıkarak gençlerimizi geleceğe hazırlayacak projeler ve çalışmalar için yoğun çaba harcıyoruz. ’Bilgi Evleri’mize ‘Atölye Seyhan’a, inovasyon merkezimize ve spor tesislerimize gençlerimizi bekliyoruz. Seyhan Belediyesi olarak gençlerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Dilan Polat

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yurtta hava durumuÖnceki Haber

Yurtta hava durumu

Düğünde saldırıya uğrayan müzisyen konuştuSonraki Haber

Düğünde saldırıya uğrayan müzisyen konuş...

Yorum Yazın

Samet İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz