Reklamı Geç
Abdullah Diril Eylül Ticaret
326 Textil Çavuşoğlu
Lufian
Tunas İnşaat
Tunas İnşaat
Haas Taş Sanatları

Ahlatlı öğrencilerden mektup arkadaşlığı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ahlatlı öğrencilerden mektup arkadaşlığı
Haas Taş Sanatları
BİTLİS’İN AHLAT İLÇESİNDEKİ ÖĞRENCİLER, CİTTASLOW SUNDAY ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA KENDİLERİ GİBİ SAKİN ŞEHİR UNVANINA SAHİP ŞEHİRLERDEKİ ARKADAŞLARIYLA MEKTUP ARKADAŞLIĞI KURDU.

Bitlis’in Ahlat ilçesindeki öğrenciler, Cittaslow Sunday etkinliği kapsamında kendileri gibi sakin şehir unvanına sahip şehirlerdekilerle mektup arkadaşlığı kurdu.


Türkiye’nin Cittaslow ‘Sakin Şehir’ unvanına sahip ilçelerinden biri olan Ahlat’ta kaymakamlık ve belediye organizasyonuyla oluşturulan etkinlik kapsamında ilçedeki öğrenciler, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş iletişim aracı olan mektubu yeniden hayata geçirmek, öğrencilerin sosyal medya bağımlılığını azaltmak, sosyalleşmelerini sağlamak ve özgüvenlerini artırmak amacıyla kendileri gibi sakin şehirlerde yaşayan akranlarına mektup yazdı. Ahlat Belediyesinde bir araya gelen öğrenciler mektup arkadaşlarına yazdıkları mektupları belediyeye teslim etti. Yazılan mektuplar Ahlat Belediyesinin aracılığıyla Türkiye’nin diğer sakin şehirlerinde bulunan öğrencilerin adreslerine postalanacak. Ahlat Belediyesinde düzenlenen mektup yazma etkinliğine katılan Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ ve Ahlat Belediye Başkanı Abdualim Mümtaz Çoban, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.


Mektup yazan Yunus Ensari Ortaokulu öğrencilerinden Zeynep Akgün, “Sakin bir şehir olan Ahlat’ta yaşıyorum. Bolu’nun Mudurnu ilçesinde yaşayan Egemen arkadaşıma mektup göndermekteyim. Ahlat’ın güzelliklerini ve kendimi tanıttım. Bende en yakın zamanda Egemen’den mektup bekliyorum” dedi.


Öğrenci Mustafa Bildirici de, “Sakin bir şehir olan Ahlat’tan yine sakin bir şehir olan Sakarya’nın Taraklı ilçesinde yaşayan İrem arkadaşıma mektup yazıyorum ve ondan da mektup bekliyorum” diye konuştu.

youtube

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbulda haftanın son iş gününde trafik yoğunluğu erken başladıÖnceki Haber

İstanbulda haftanın son iş gününde trafi...

Liseli gençler ayağı kırılan kediyi para toplayıp ameliyat ettirdiSonraki Haber

Liseli gençler ayağı kırılan kediyi para...

Yorum Yazın

Samandağ Hastanesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol