Reklamı Geç
Musullu Ticret
Leben
Bizim Kebap
Çelik Sigorta
Lufian
Haas Taş Sanatları

Annesinin ölümüne alışamayan engelli genç, iki yıldır hayaliyle yaşıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Annesinin ölümüne alışamayan engelli genç, iki yıldır hayaliyle yaşıyor
Gökçesan
AMASYA’NIN SULUOVA İLÇESİNDE YAŞAYAN ZİHİNSEL ENGELLİ GENÇ SERDAR TAŞKAYA (40), HER GÜN ANNESİNİN MEZARI BAŞINA GİDEREK TOPRAĞINA SARILIP ÖPÜYOR. ANNESİNİN ÖLÜMÜNÜ KABULLENEMEYEN TAŞKAYA ANNESİNİN KABRİ BAŞINDA DUA EDİP, MEZARINA HEDİYELER BIRAKIYOR.

Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan zihinsel engelli genç Serdar Taşkaya (40), her gün annesinin mezarı başına giderek toprağına sarılıp öpüyor. Annesinin ölümünü kabullenemeyen Taşkaya annesinin kabri başında dua edip, mezarına hediyeler bırakıyor.


Kanser hastası olan annesini iki yıl önce kaybettikten sonra ablası ve eniştesinin sahip çıkıp ihtiyaçlarını karşıladığı ve onu bir an bile yalnız bırakmadığı zihinsel engelli genç Serdar Taşkaya, her gün annesinin mezarı başına gidip mezarına hediyeler bırakıyor.


Uykularında kardeşinin annesi ile konuştuğunu belirten ablası Suna Şimşek, "Kardeşim gündüz hayaliyle gece ise uykusunda her gün annem ile konuşur. Mezarlık ziyaretinde bütün mezarları ziyaret eder, öper, sever konuşur. Sonra anne şurada bir çocuk mezarı var onu ziyaret ettim der, anneme anlatır. Kendi sağlık sorunları var. Annemin mezarına gittiğinde ’Anne ben iyiyim’ der" dedi.Kokusu sinsin diye günlerce koynunda sakladığı çorabını annesinin mezarına gömdü


Abla Suna Şimşek, "Kardeşim annemin fotoğrafını elinden hiç düşürmez, yemek yerken önce o fotoğrafa yedirir sonra kendisi yer. Birisi kendisine harçlık verdiğinde hemen anneme bir şeyler alır. Hatta geçen günlerde çorap almış, günlerce koynunda sakladı, ’neden’ diye sorduğumda ’Ona kokum sinsin anneme götüreceğim’ diye ifade etti. Bugün de Anneler Günü’nde mezarına gittiğimizde onu mezarına gömdü. Kendisinin sağlık sorunları var. Bu konuda büyüklerimizin desteğine de ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

Whatsapp İhbar Hattı

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sinekle mücadelede yaz mesaisi başladıÖnceki Haber

Sinekle mücadelede yaz mesaisi başladı

Eve kapandı, yüzlerce uçak yaptıSonraki Haber

Eve kapandı, yüzlerce uçak yaptı

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş