Reklamı Geç
Haas Taş Sanatları
Muhtarın Yeri
Değer
Hatay Alo Böcek
Antikya
Haas Taş Sanatları

ANTİKALAR ERASMUS DAYS ETKİNLİĞİ İLE HAYAT BULDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ANTİKALAR ERASMUS DAYS ETKİNLİĞİ İLE HAYAT BULDU
Dilan Polat
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin, Erasmus Günleri kapsamında düzenlemiş olduğu “Geçmişten Günümüze, Yaşayan Antikalar sergisi” İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Şube Müdürü Ethem Vural ve okul müdürü Kadiriye Yırtıcı ile birlikte İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katıldığı törenle antika severlerin ziyaretine açıldı.

 

İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin, Erasmus Günleri kapsamında düzenlemiş olduğu “Geçmişten Günümüze, Yaşayan Antikalar sergisi” İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Şube Müdürü Ethem Vural ve okul müdürü Kadiriye Yırtıcı ile birlikte İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katıldığı törenle antika severlerin ziyaretine açıldı.

Sergi açılışında konuşan İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, bu tür etkinliklerin öğrencilerin eğitim hayatında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek şunları söyledi; “Okullarımızın bu tür sosyal etkinlikler yapması öğrencilerimiz için büyük bir şans. Burada sergilenen antikalar, teknolojinin geçmişten günümüze nasıl bir değişim gösterdiği hakkında öğrencilerimize ipucu veriyor. Öğrencilerimiz bu değişim sürecini görerek ve inceleyerek takip etme fırsatını da elde ediyorlar. İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, diğer okullarımız için güzel bir örnek sergilemiş. Serginin açılışında emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

SERGİ 22 EKİM’E KADAR AÇIK KALACAK
Sergi hakkında bilgi veren İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadiriye Yırtıcı, 2019 yılında da aynı sergiyi açtıklarını söyledi. Serginin öğrenciler için güzel bir kaynak olduğunu belirten Yırtıcı sözlerine şöyle devam etti; “Sergimiz öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Sadece filmlerde görünen antika eşyalar, öğrencilerimizde büyük merak uyandırıyor. Öğrencilerimizi farklı gruplar halinde, ziyarete alıp tanıtım yapıyoruz. 2 yıl önce açtığımız sergiye, ilçemizde hizmet veren farklı kademelerden de okullarımız ziyarete gelmişti. Bu yıl yine böyle bir uygulama düşünüyoruz. Tüm okul müdürlerimizi ve öğrencilerini 22 Ekim Cuma gününe kadar sergimizi ziyaret etmeye davet ediyoruz.”

Erasmus Günleri, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, okul müdürü Kadiriye Yırtıcı, Sorumlu Okul Müdür Yardımcısı Hanefi Zobar, Şube Müdürü Ethem Vural

SERGİNİN GÖZDELERİ
Serginin açılışı ve organizasyonundan Sorumlu Okul Müdür Yardımcısı Hanefi Zobar, sergiyi Erasmus Günleri için özel açtıklarını belirtti. Erasmus projelerinin okullarda eğitim kalitesini artırmaya yönelik çalışmalara olanak sağladığını söyleyen Zobar, “Okulumuzda “Think Global, Act Digital” isimli bir Erasmus+ KA226 projesi uyguluyoruz. Projemizin ele aldığı konulardan birisi dijital eğitim. Öğrencilerimize projemiz süresince dijital uygulamalar üzerine eğitim vermeyi planlıyoruz. Sergimizde teknolojinin geçmişten günümüze nasıl geliştiği hakkında öğrencilerimiz de bilgi sahibi oluyorlar. İnsan gücüyle, elektrik olmadan çalışan gramafonlar, daktilolar, fotoğraf makineleri, hesap makineleri serginin gözdeleri oldu. Geçmişte ilk uzaktan eğitim örneği olan İngilizce dersi öğrenme plakları ve kaset setleri de öğrenciler tarafından ilgiyle incelendi.”

ERASMUSDAYS NEDİR?
Konuşmasına Erasmusdays hakkında bilgi vererek devam eden Zobar şunları ekledi: “Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan yararlanmaya teşvik etmek  amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ErasmusDays) etkinlikleri düzenlenmekte ülkemiz ile birlikte tüm Avrupa’da  çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Erasmus+ programlarından faydalanmak isteyen yararlancılar, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ( www.ua.gov.tr) adresinden bilgi alabilirler. “

Anasayfaya Dönmek İçin Tıklayın
Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Yanık: “Toplam 963 milyon TL ‘Evde Bakım Yardımı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz”Önceki Haber

Bakan Yanık: “Toplam 963 milyon TL ‘Evde...

ÜÇ AMELİYATIN ARDINDAN YÜRÜMEYE BAŞLADISonraki Haber

ÜÇ AMELİYATIN ARDINDAN YÜRÜMEYE BAŞLADI

Yorum Yazın

Özyurt Silah

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş