Reklamı Geç
Muzaffer Tuncer Black White
Dilan Polat
Yönden
Musullu Ticret
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

ASPİLSAN Enerji geleceğin mühendisleri ile TEKNOFESTte buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ASPİLSAN Enerji geleceğin mühendisleri ile TEKNOFESTte buluştu
Haas Taş Sanatları
TÜRKİYE TEKNOLOJİ TAKIMI VAKFI (T3 VAKFI) VE T.C. SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI’NIN YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNDE, TÜRKİYE’DE MİLLİ TEKNOLOJİNİN GELİŞTİRİLMESİ KONUSUNDA KRİTİK ROL OYNAYAN BİRÇOK KURULUŞUN PAYDAŞLIĞIYLA DÜZENLENEN TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ BU SENE 21-26 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI’NDA DÜZENLENDİ. ASPİLSAN ENERJİ DE FESTİVALDE YENİ NESİL ÜRÜNLERİNİ GENÇLERLE BULUŞTURDU.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali bu sene 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlendi. ASPİLSAN Enerji de festivalde yeni nesil ürünlerini gençlerle buluşturdu.


ASPİLSAN Enerji yeni nesil ürünlerini, Teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir ülke olması adına farkındalık oluşturmayı hedefleyen TEKNOFEST’te gençlerle buluşturdu. ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen binlerce gencimizin hayallerini gerçekleştirmek için 2018 yılından beri düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılmaktan dolayı duydukları memnuniyeti belirtti."Gençlerimize esin kaynağı olmaya devam edeceğiz"


ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy sözlerine şöyle devam etti:


"Günümüzde teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Bizim bu süreçte ülke olarak en değerli kaynağımızın başında sahip olduğumuz genç nüfus gelmektedir. Yerli ve milli teknolojilere sahip olabilmek adına bu hızı ve ivmeyi yakalayıp geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimizdir. Bu doğrultuda teknolojiyi yakından takip eden gençlerimizle birebir buluştuğumuz, onlarla tanışma fırsatı bulduğumuz TEKNOFEST’i çok önemsiyoruz. Gençlerimizin yenilikçi fikirleri, yeni nesil teknolojik gelişmeleri yakından takibi ile yakın gelecekte dışa bağımlılığımız kalmadan yüksek teknoloji ürünleri üreten bir ülke olacağımıza kuşku yoktur. Teknolojinin enerjisi ASPİLSAN olarak gençlerimizi yaptıkları çalışmalarda motive edip desteklemeye devam ederek, onlardan aldığımız enerji ile de büyüyen hedeflerle çalışmalarımıza yön vereceğimizi belirtmek isterim."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sivasta 400 bin ton patates rekoltesi bekleniyorÖnceki Haber

Sivasta 400 bin ton patates rekoltesi be...

BŞEÜ “Sıfır Atık Belgesi” aldıSonraki Haber

BŞEÜ “Sıfır Atık Belgesi” aldı

Yorum Yazın

Samandağ Hastanesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş