Reklamı Geç
istanbul oto gaz
istanbul oto gaz
Haas Taş Sanatları
326 Textil Çavuşoğlu
Lufian
Haas Taş Sanatları

Bartın Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü lider öğrenciler yetiştirecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bartın Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü lider öğrenciler yetiştirecek
Haas Taş Sanatları
BARTIN ÜNİVERSİTESİ BÜNYESİNDEKİ 3 ENSTİTÜYÜ TEK ÇATI ALTINDA TOPLAYAN ‘LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ’ YENİ YAPISIYLA ALANINDA LİDER ÖĞRENCİLER YETİŞTİRECEK.

Bartın Üniversitesi bünyesindeki 3 enstitüyü tek çatı altında toplayan ‘Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’ yeni yapısıyla alanında lider öğrenciler yetiştirecek.


Bartın Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün kurulmasına yönelik Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından yapılan çalışmalar tamamlandı. Böylece uygulamada birlikteliğin arttırılarak en yüksek verimin elde edilmesi hedefiyle Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sosyal Bilimler Enstitüsü tek çatı altında toplandı. Yeni yapısıyla önümüzdeki akademik yılda ilk öğrencilerini alacak Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde 51 programla bölgesel kalkınma odaklı çalışmalar başta olmak üzere birçok alana yapılan araştırmalarla katkı sunulacak ve nitelikli bireyler yetiştirilecek.


Rektör Uzun’dan tebrik ve teşekkür


Yeni yapılanmanın ardından ilgili enstitülerde görev alan akademik ve idari insan kaynağı ile bir araya gelen Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “2019-2023 Stratejik Planı” kapsamında ve “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ihtisaslaşma alanı çalışmaları doğrultusunda görüş alışverişinde bulundu.


Rektör Uzun, nitelikli insan gücünü arttırmaya yönelik hedefe katkı sağlayacak çalışmalardan dolayı katılımcılara teşekkür ederek, “Yükseköğretim Kurulumuz tarafından belirlenen, ülkemizin nitelikli insan gücünü arttırmaya yönelik hedefe katkı sağlamaya gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda bölgemizin kalkınmasını önceliyor, yetiştirdiğimiz uzman ve akademisyenlerle, geleceğimize değer katıyoruz. Bu noktada bugüne kadar vermiş olduğu emeklerden dolayı Prof. Dr. Nuriye Semerci’ye, Prof. Dr. Metin Saban’a ve akademik ile idari insan kaynağımızın tümüne teşekkür ediyorum. Onların emekleriyle üniversitemizde bilime yön veren çalışmalar yapılarak, ulusal ve uluslararası düzeyde başarıların önü açıldı. Ayrıca Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü görevine atanan Prof. Dr. Selma Çelikyay’ı da tebrik ediyor, kendisine çalışma arkadaşlarıyla birlikte başarılar diliyorum” dedi.

Dilan Polat

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Karkınçamdan Vali Gürele ziyaretÖnceki Haber

Karkınçamdan Vali Gürele ziyaret

İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldıSonraki Haber

İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıl...

Yorum Yazın

Tosthane

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol