Reklamı Geç
Ekrem
Muhtarın Yeri
Lufian
Değer
Antiochia Gurme
Haas Taş Sanatları

BİLGİN; KADINLARIMIZA KARŞI ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİLGİN; KADINLARIMIZA KARŞI ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ
Dilan Polat
Alevi Kanaat Önderlerinden Sedat Bilgin 25 Kasım Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak önemli açıklamalarda bulundu.

BİLGİN; KADINLARIMIZA KARŞI ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ

Alevi Kanaat Önderlerinden Sedat Bilgin 25 Kasım Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak önemli açıklamalarda bulundu.

Bilgin; yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

''Kadınlarımızın geçmişten günümüze her zaman hak ettikleri değerleri göremeyen ve hayatın her alanında aktif rol almasının önünün kesilmeye çalışıldığını görmekteyiz. Büyük Önder Atatürk'ün söylediği gibi, Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkan, ilmi bakımdan da ihtimal yoktur." Dolayısıyla, bugün her alanda kadın sayısının artıyor olması, değişim ve dönüşümün en somut örneğidir. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer, ona verdiği konum, hak ve sorumluluklarla doğru orantılı olmalıdır . Türk kadını asli görevi olan analık sorumluluğunu her zaman yerine getirmiş ve bu görevinden asla taviz vermemiştir. Çağdaş ve demokratik bir toplum için kadınlarımızın toplumsal alanda mutlaka güçlendirilmeleri gerekmektedir. Kadın haklarını savunmak için kadın olmaya veya engelli haklarını savunmak için engelli olmaya gerek yoktur. Önemli olan kavram kişinin vicdanlı ve adaletli bir birey ve  insan olmasıdır. Her haksızlığın karşısında durarak haykırmaktır. Hz. Ali’nin ( a.s) Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır sözü ile hareket ederek kadınlarımıza yapılan şiddeti her platformda savunmaktır. Hiç kimse unutmasın ki, Kadınlar bizim Annemiz, Eşimiz, Kardeşimiz, Kızımız namus ile onurumuzdur. Kadına el kaldıran zulüm yapan ikinci sınıf muamele gösteren  hakaret eden her zihniyet lanetlenmiştir. Ayrıca Yüce Allah (c.c)  kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de Nisa süresi ile kadın haklarını emretmiş ve bütünleyerek kesin hüküm vermiştir. Kendisine ve sevenlerine yapılmasını istemediği davranışları başka kadınlara yapmamalıdırlar. Toplumumuzun temelini oluşturan kadınlarımıza yönelik her türlü şiddete, ayrımcılığa ve istismara karşı olduğumuzu bu vesileyle bir kez daha ifade etmek istiyorum dedi.''

istanbul oto gaz
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kusursuz kafede kusursuz menüÖnceki Haber

Kusursuz kafede kusursuz menü

Başkan Döner’den Rektör Kaya’ya ZiyaretSonraki Haber

Başkan Döner’den Rektör Kaya’ya Ziyaret

Yorum Yazın

Seral İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Odabaşı PTT