Reklamı Geç
Bulut Oto Cam
Mehmet Bayrak
Ekrem
Bre Ciğerim
Merkez Market
Diva Otel

Bilişim sektörünün temsilcileri ‘Devfest 2022 Zonguldakta öğrencilerle Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bilişim sektörünün temsilcileri ‘Devfest 2022 Zonguldakta öğrencilerle Buluştu
vadi
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ TOPLULUKLARINDAN OLAN KARAELMAS YAPAY ZEKA TOPLULUĞU VE GOOGLE GELİŞTİRİCİ GRUPLARI ZONGULDAK EKİBİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘DEVFEST 2022 ZONGULDAK’ PROGRAMINDA, BİLİŞİM SEKTÖRÜNÜN BAŞARILI TEMSİLCİLERİ ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU.
Ekrem
Demirhanlar

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği topluluklarından olan Karaelmas Yapay Zeka Topluluğu ve Google Geliştirici Grupları Zonguldak ekibi tarafından düzenlenen ‘Devfest 2022 Zonguldak’ programında, bilişim sektörünün başarılı temsilcileri Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.


Mühendislik Fakültesindeki Nail Değirmenci Amfisinde düzenlenen etkinlik, Zonguldak’ta ilk kez bu yıl yüz yüze gerçekleşti. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, bilişim sektörünün önde gelen isimlerinden olan Google Developer Relations Koordinatörü Beyza Sunay Güner, Halkbank Android Geliştirme Uzmanı Hüseyin Karagöz, Teknasyon şirketinde Developer Relations Müdürü Fatih Kadir Akın, Flutter Developer Uzmanı Berat Göktuğ Özdemir, GDSC Facilitator Rümeysa Kara ve Mobil Uygulamaları Uzmanı Furkan Kılıç konuşma yaptı. Konuşmacılar, öğrencileri yapay zeka ve derin öğrenme, mobil uygulamaları geliştirme teknikleri, Google toplulukları ve yazılım kodlaması gibi konularda bilgilendirdi.


Her yıl Kasım ayında Google Geliştirici Grupları tarafından dünyanın pek çok ülkesinde ve birçok ilde düzenlenen Devfest etkinliklerinin Zonguldak’taki programında sektörel bilgi ve tecrübeler gençlerle buluşturularak, bilişim alanıyla ilgilenenlerin farklı bakış açıları kazanmaları sağlandı.


Yaklaşık 6 saat süren etkinlik, Karaelmas Yapay Zeka Topluluğu Akademik Danışmanı Arş. Gör. Murat Varol’un konuşmacılara teşekkür belgesi takdim etmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Dilan Polat

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sakaryaspor, Boluspor hazırlıklarını sürdürdüÖnceki Haber

Sakaryaspor, Boluspor hazırlıklarını sür...

Velilerden öğretmene sınıfta sürpriz “Öğretmenler Günü” kutlamasıSonraki Haber

Velilerden öğretmene sınıfta sürpriz “Öğ...

Yorum Yazın

Kapan

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Demirhanlar