Reklamı Geç
Değer
istanbul oto gaz
326 Textil Çavuşoğlu
Muhtarın Yeri
Toroslar
Haas Taş Sanatları

Bir Hilal Uğruna projesi Mardinden start aldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bir Hilal Uğruna projesi Mardinden start aldı
Gökçesan
TC. İÇİSLERİ BAKANLIĞI SİVİL TOPLUMLA İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DESTEKLENEN "BİR HİLAL UĞRUNA" PROJESİ KAPSAMINDA GÜNEYDOĞU İL İL GEZİLEREK O HAİN GECE ANLATILIYOR.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ’Bir Hilal Uğruna’ projesi kapsamında 15 Temmuz gazileri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde il il gezip hain darbe girişimi gecesi anlatılacak. Bu kapsamda projenin Mardin’den start aldığı belirtildi.


Şehit yakınları ve gaziler federasyonu proje koordinatörü, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Derneği Başkanı Bedri Çoban, Federasyon Başkanı Levent Yücel ve 15 Temmuz Gazileri Doğu ve Güneydoğu Anadolu turuna çıkarak 15 Temmuz’u gazilik ve şehadet makamını anlatmaya ve o hain gecede yaşanılanları aktarmaya Mardin’den start verildi. Mardin ile başlayan projenin Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis, Siirt, Diyarbakır, ve Şanlıurfa ile devam edeceği bildirildi. Bir Hilal uğruna Proje Koordinatörü Bedri Çoban, "Hain darbe gecesi şehit düşen şehitlerimizin şahidi gazilerimiz ile birlikte sahada o hain geceyi anlatmaya başladık, Darbeler tarihini sahada yok ettiğimiz gibi zihinlerden de yok etmek ve çocuklarımıza daha güzel bir gelecek için uzuvlarından vazgeçen gazilerimizle vatan sevgisini anlatmaya başladık. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine daha çok gazimiz gelsin istiyoruz, bununla beraber bölgemizdeki çocuklarımızı Ankara’ya götürerek devlet büyüklerimizle tanıştırıyoruz, 15 Temmuz’u hem yerinde hem sahada anlatmaya devam edeceğiz, ilgisi ve desteğinden dolayı Mardin Valimiz Mahmut Demirtaş’a teşekkür ederim" dedi.


Federasyon Başkanı Levent Yücel ise, "Buradaki 15 temmuz gazilerimiz ile birlikte bölgeyi görmeye geldik, gazilerimiz ve ben dahil hainler tarafından o gece vurulduk, 251 de bizim gibi dostumuz, arkadaşımız, kardeşimiz Ömer Halis Demir gibi kahramanları şehit ettiler, biz 15 Temmuz’da çıktık ve hainlerle mücadele ettik, çocuklarımıza daha güzel bir vatan bırakalım diye, o hain gecede canı pahasına meydanlarda hem şanlı bir zafer hem de ülkemizin geleceği kazanılmıştır” dedi.

youtube

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hastane bahçesinden 3 motosiklet çalan zanlı tutuklandıÖnceki Haber

Hastane bahçesinden 3 motosiklet çalan z...

Petrol sızıntısı Mersin sahillerini tehdit ediyorSonraki Haber

Petrol sızıntısı Mersin sahillerini tehd...

Yorum Yazın

Seral İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz