Reklamı Geç
Zekeriya Gök Leziza
Vakıf Katılım
Vakıf Katılım
Antakya Kuru Temizleme
Antakya Kuru Temizleme
Haas Taş Sanatları

ÇALIŞKAN: ÜLKE GÜVENLİĞİNE SINIRDAN BAŞLANMALI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇALIŞKAN: ÜLKE GÜVENLİĞİNE SINIRDAN BAŞLANMALI
Dilan Polat
Taksim’de, Ankara Garı’nda, Kızılay’da, Suruç'ta ve farklı noktalarda ülkemizi dizayn etmek...
Zekeriya Gök Leziza
Demirhanlar

 

ÇALIŞKAN: ÜLKE GÜVENLİĞİNE SINIRDAN BAŞLANMALI

Taksim’de, Ankara Garı’nda, Kızılay’da, Suruç'ta ve farklı noktalarda ülkemizi dizayn etmek isteyen grupların zaman zaman sivil vatandaşları hedef aldığı bombalı eylemler üzerine, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan değerlendirmelerde bulundu.

İstiklal Caddesi patlaması, ülke çapında alınan önlem ve tedbirleri boşa çıkaran bir saldırı olduğunu belirten GİK Üyesi Çalışkan, “Günlük hayatta alışageldiğimiz güvenlik kontrollerinin normalleştiği, bütünüyle polisiye bir hayat yaşadığımız, MOBESE kameraların, gelişmiş teknik cihazların ve son teknoloji arama aletlerinin olduğu bir zamanda böyle bir patlama nasıl meydana gelir anlamak mümkün değil. Yaşanan dehşet ve sonrasında teröristin hemen yakalanması insanların zihinlerinde yüzlerce soruyu beraberinde getirdi. Güvenlik tedbirlerinin şehrin göbeğinde değil, sınırlarda alınması gerektiği bir kez daha anlaşılmış oldu.” dedi.

HAMASETLE YÖNETİM OLMAZ

Ülke algıları yönetmekle yönetilmiş olmuyor, sonrasında gerçeğiyle yüzleşmek durumunda kalındığı uyarısında bulunan GİK Üyesi Çalışkan, “Güvenlikten sorumlu bakanın “Ülkede şu kadar terörist var. Her şey kontrolümüz altında, teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar her şeyi biliyoruz” gibi kendinden emin ifadelerinin de hamasetten öte bir anlam taşımadığı ortaya çıkmış oldu.

Bütün bunlar üst üste konulduğunda biliyoruz ki ülke güvenliğinin sağlanmasında, iç ve dış politikanın yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Hukuka sahip çıkılması, hukuk dışı eylemlerden uzak durulması, Türkiye'nin bir göç güzergahı üzerinde olduğunu düşünerek hayati önlemlerin alınması, huzurun tesisi için şarttır.” dedi.

Patlama sonrası yapılan bazı açıklamalara da değinen GİK Üyesi Çalışkan, “Terör, iç politika malzemesi yapılacak kadar basit değildir. “Verilen mesajı aldık” gibi bir ifadeyle neyin kastedildiği izah edilmelidir. Durumu fırsata çevirme gayretiyle, laf ebeliğiyle, tehditlerle bir yere varılamayacağı görülmelidir. Bu acıların tekrarlanmaması için çok daha dikkatli davranılması ve iç hesaplaşmaların bir kenara bırakılması, kuru kavga yerine sağlıklı çözümlerin üretilmesi fevkalade önemlidir. Her giden can hepimizin kalbinden bir parça koparıyor. Ülkede huzur bozuluyor, güvenle yaşamanın daha da zorlaşacağı endişesi hakim oluyor.” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sandıklı Devlet Hastanesinde başarılı troid ameliyatları devam ediyorÖnceki Haber

Sandıklı Devlet Hastanesinde başarılı tr...

ANTAKYA BİLİM MERKEZİ, ERASMUSLU ÖĞRENCİLERİ MİSAFİR ETTİ Sonraki Haber

ANTAKYA BİLİM MERKEZİ, ERASMUSLU ÖĞRENCİ...

Yorum Yazın

İkram Faris Çiftçi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Kapan