Reklamı Geç
Diva Otel
Zekeriya Gök Leziza
Ceviz Ticaret
Diva Otel
Antakya Kuru Temizleme
Demirhanlar

Çevreciler Kirliliğe Dikkat Çekti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çevreciler Kirliliğe Dikkat Çekti
Avula Hikmet Hatunoğlu
İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, Yeryüzü İçin Harekete Geç...
Zekeriya Gök Leziza
Alo Böcek

 

Çevreciler Kirliliğe Dikkat Çekti

İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, Yeryüzü İçin Harekete Geç, Çukurova Kervanına katıl termik santralleri kapat pankartları ile her tülü çevre ihlalleri ile ilgili mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

İskenderun Sarıseki Mahallesi Kanyon Park ta, İklim Adaleti Koalisyonu Çukurova kervanı, İskenderun Çevre Koruma Dernek Başkanı Nermin Yıldırım Kara, Akçay çevre Sosyal dayanışma derneği, Dulkadiroğlu Yörük Türkmen Derneği Başkanı Mehmet Bebek ile çevreciler bir araya gelerek açtıkları pankartlarla çevre kirliliğine dikkat çektiler.

İskenderun Çevre Koruma Dernek Başkanı Nermin Yıldırım Kara, İskenderun Körfezi’nin tam kalbinde durduklarını arkalarında termik santralin bulunduğunu belirterek,” İskenderun Körfezi birçok kirleticinin etkisi altında kalan bir bölge. Burası Ali ağa, Dilovası’nın minyatürü olabilir.  Ama önümüzdeki günlerde gelecekte Aliağa Dilovası olmaması için çevre kirliliği ve hak ihlalleri açısından biz Doğu Akdeniz Çevre Dernekleri olarak mücadele ediyoruz. En önemli kirleticinin arkamızda gördüğünüz kömüre dayalı termik santrallerin varlığı. Aynı zamanda körfezde, birçok gemiden ve sanayi kuruluşlarından kaynaklı atıklardan meydana gelen kirlilik. Diğer yandan açık denizlerden de gelen birçok kirliliğin de var olduğu gerçekle körfezimizde ki kirliliğin artıyor olması.” Şeklinde konuştu.

Kara, İskenderun Körfezi ve çevresinin çevre kirliliğini, sanayi kirliliğini, maden ocakları taş ocaklarının olumsuz yıkıcı geleceğimizi karartacak etkilerini yeniledik, gündemde tutmaya devam edeceğiz diyerek,” Bölgemizde kirliliğin yarattığı tehlikenin boyutları daha da yaşamımızı tehdit etmeden yetkililerden bir an önce bu politikalardan vazgeçmesini talep ediyoruz.” Şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Oyun
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yalçın'dan Yayman'a ziyaretÖnceki Haber

Yalçın'dan Yayman'a ziyaret

Gaziantepte kaçakçılık operasyonu: 3 gözaltıSonraki Haber

Gaziantepte kaçakçılık operasyonu: 3 göz...

Yorum Yazın

Bre Ciğerim

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Diva Otel