Reklamı Geç
Abdullah Diril Eylül Ticaret
Antikya
Avula Hikmet Hatunoğlu
Avula Hikmet Hatunoğlu
Antikya
Diva Otel

Engelsiz Bursa birlikte mümkün

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Engelsiz Bursa birlikte mümkün
Mert Kasap
SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI DOĞRULTUSUNDA KADIN, YAŞLI VE ENGELLİLER GİBİ TOPLUMUN DEZAVANTAJLI GRUPLARINA POZİTİF AYRIMCILIK UYGULAYAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ‘ENGELSİZ ŞEHİR BURSA’ VİZYONU DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARINI ENGELLİ PERSONELİYLE BİRLİKTE YÜRÜTÜYOR.
Zekeriya Gök Leziza
Alo Böcek

Sosyal belediyecilik uygulamaları doğrultusunda kadın, yaşlı ve engelliler gibi toplumun dezavantajlı gruplarına pozitif ayrımcılık uygulayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Engelsiz Şehir Bursa’ vizyonu doğrultusunda çalışmalarını engelli personeliyle birlikte yürütüyor.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde Büyükşehir, BUSKİ ve Bursa Kent Konseyi’nde görevli engelli personelle bir araya geldi. Meclis Salonu’nda yapılan ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan’ın da katıldığı toplantıda engelli personeli dinleyen Başkan Aktaş, ‘Engelsiz Şehir Bursa’ vizyonu doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanabilir kent haline getirmek adına hayata geçirdikleri projelere engelli bireylerin de kolay erişimini sağlamaya özen gösterdiklerini dile getiren Başkan Aktaş, “Ana ihtiyaçlardan bir tanesi ulaşım olarak öne çıkıyor. Bursa’daki engelli kardeşlerimizin gündüz bakımı ve ihtiyaçlarının giderilmesi, beraberinde şehir içi ve şehir dışı gezileri ile alakalı farklı alternatiflerin sunulmasıyla ilgili programlama yapıp, kendileriyle paylaşmış olacağız. Bu noktada hizmet veren, destek olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Engelli kardeşlerimize ‘hayata tutunma noktasında’ verdikleri mücadele için yürekten teşekkür ederim. Özelde de Kent Konseyi Engelliler Meclisimize, Bursa’mıza kattığı değerler, engelli kardeşlerimize yönelik çalışmaları için çok teşekkür ederim” dedi.

Hit yapay zeka

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tepebaşı çiçekler ile güzelleşiyorÖnceki Haber

Tepebaşı çiçekler ile güzelleşiyor

Rektör Çomaklı, Fasta birtakım ziyaretlerde bulunduSonraki Haber

Rektör Çomaklı, Fasta birtakım ziyaretle...

Yorum Yazın

Dilan Polat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Alo Böcek