Reklamı Geç
Cemali inşaat
Çelik Sigorta
Haas Taş Sanatları
Beyza İnşaat
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Eyüp Bülent Miran: “Kudüs davası yalnız değildir”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eyüp Bülent Miran: “Kudüs davası yalnız değildir”
Dilan Polat
İSRAİL POLİSİNİN MESCİD-İ AKSA'DA NAMAZ KILAN FİLİSTİNLİLERE YAPTIĞI SALDIRIYI NEFRETLE KINAYAN EĞİTİM BİR SEN ANTALYA ŞUBE BAŞKANI EYÜP BÜLENT MİRAN, İSRAİL’İN DEVLET FELSEFESİNİN KİN VE DÜŞMANLIK OLDUĞUNU SÖYLEDİ. MİRAN, “KUDÜS DAVASI YALNIZ DEĞİLDİR, ORADAKİ MÜSLÜMANLAR YALNIZ DEĞİLDİR. KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da namaz kılan Filistinlilere yaptığı saldırıyı nefretle kınayan Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, İsrail’in devlet felsefesinin kin ve düşmanlık olduğunu söyledi. Miran, “Kudüs davası yalnız değildir, oradaki Müslümanlar yalnız değildir. Kanımızın son damlasına kadar savunmaya devam edeceğiz” dedi.İsrail’in yaptığı zulümle bir terör ve işgal devleti olduğunu kanıtladığını belirten Başkan Miran, İsrail’in Kadir gecesi ibadet eden Müslümanlara ses bombası atarak yüzünü yeniden ortaya çıkardığını vurguladı. İsrail’de eğitim gören ilkokul çocuklarının dahi ırkçı, Arap ve Müslüman düşmanı olarak yetiştirildiğini, İsrail’in devlet felsefesinin de bu kin ve düşmanlık olduğunu anlatan Eyüp Bülent Miran, “Ankara’dan toplum vicdanını harekete geçirmeye çalışan insanlar olarak diyoruz ki, ‘Kudüs davası yalnız değildir, oradaki Müslümanlar yalnız değildir. Kanımızın son damlasına kadar savunmaya devam edeceğiz.’ Türkiye’deki duyarlı insanlar olarak bu konuyu gündemde tutmaya devam etmeliyiz. En ufak hadisede tepki göstermekten geri durmamalıyız, durmayacağız” diye konuştu.“İslam dünyası tepkisiz kalmamalı”


İsrail’in durdurulması konusunda Müslüman ülkelerin birlikte hareket etmemesinin zulmü meşru gören bir anlayış olduğunu işaret eden Miran, “İsrail’in süslü cümlelerine asla aldanılmamalıdır. Kudüs, insanlığın ortak değeridir; Mescid-i Aksa, insanlık onurudur. Mescid-i Aksa’da, Kudüs’te direnen kardeşlerimizi buradan selamlıyorum. İstanbul sizinle, Ankara sizinle, Türkiye sizinle. Terörist İsrail’in Kudüs’te uyguladığı zulmü protesto ediyor, katil oluşuma bir mesaj olarak bu siyah çelengi toplum vicdanı adına elçili konutu önüne bırakıyoruz. Filistin’deki kardeşlerimizin yanındayız. Filistinliler yalnız değildir. Dünyadaki tüm Müslümanların bu konuda bilinçli bir şekilde tepki koymaya devam edeceğini, mazlum Filistinlileri yalnız bırakmayacağımızı İsrail anlamalıdır. Biz de kendi çocuklarımızı Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü, Filistin’in özgürlüğü hayaliyle ve bilinciyle yetiştireceğiz. Yaşasın Filistin direnişimiz, yaşasın özgür Kudüs” şeklinde konuştu.

Anasayfaya Dönmek İçin Tıklayın

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Traktörün altında kalan 15 yaşındaki genç hayatını kaybettiÖnceki Haber

Traktörün altında kalan 15 yaşındaki gen...

Doç. Dr. Ergün Şimşek korona virüse yenik düştüSonraki Haber

Doç. Dr. Ergün Şimşek korona virüse yeni...

Yorum Yazın

Skoda

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş