Reklamı Geç
Samet İnşaat
Cemali inşaat
istanbul oto gaz
Samet İnşaat
Yönden
Haas Taş Sanatları

FBIdan, Washingtondaki Rus Oligark ve iş adamı Deripaska ile bağlantılı bir eve baskın

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FBIdan, Washingtondaki Rus Oligark ve iş adamı Deripaska ile bağlantılı bir eve baskın
Gökçesan
ABD FEDERAL SORUŞTURMA BÜROSU (FBI), BÜRO TARAFINDAN ABD'NİN BAŞKENTİ WASHİNGTON DC'DE YER ALAN VE ABD'NİN KARA LİSTESİNDEKİ RUS OLİGARK VE İŞ ADAMI OLEG DERİPASKA İLE BAĞLANTISI OLAN BİR EVDE "KOLLUK KUVVETLERİ FAALİYETİ" YÜRÜTÜLDÜĞÜNÜ KAYDETTİ.

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Büro tarafından ABD’nin başkenti Washington DC’de yer alan ve ABD’nin kara listesindeki Rus Oligark ve iş adamı Oleg Deripaska ile bağlantısı olan bir evde "kolluk kuvvetleri faaliyeti" yürütüldüğünü kaydetti.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le olan bağları nedeniyle ABD’nin yaptırımlarına maruz kalan Rus Oligark ve iş adamı Oleg Deripaska ile bağlantılı bir eve ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından baskın düzenlendi. FBI tarafından yapılan açıklamada, Büro tarafından ABD’nin başkenti Washington DC’nin 30. Sokak mevkisinde yer alan ve ABD kara listesinde yer alan, Deripaska ile bağlantısı olan bir evde, "kolluk kuvvetleri faaliyeti" yürütüldüğü ifade edildi. FBI, operasyon düzenlenen evin kime ait olduğuna ilişkin bir açıklamada bulunmazken, Columbia Bölgesi’nin emlak kayıt belgelerine göre evin, 2006 yılında Hestia International LLC tarafından 15 milyon dolara satın alındığı yer alıyor. Deripaska’nın temsilcileri tarafından yapılan açıklamada ise, aramanın yapıldığı konutun Deripaska’nın bir akrabasına ait olduğu kaydedildi.


Öte yandan, 53 yaşındaki Deripaska, 2018 yılından bu yana ABD yaptırımlarına maruz kalıyor. Washington, Rusya’nın 2016 yılında ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le olan bağları nedeniyle Deripaska’yı, diğer birkaç Rus isimle birlikte kara listesine almıştı.

Anasayfaya Dönmek İçin Tıklayın

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Orduda vefat eden muhtarlara vefaÖnceki Haber

Orduda vefat eden muhtarlara vefa

Türkiye, Togo, Burkina Faso ve Liberyadan dörtlü zirveSonraki Haber

Türkiye, Togo, Burkina Faso ve Liberyada...

Yorum Yazın

Samet İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane