Reklamı Geç
Dilan Polat
Mehmet Bayrak
Demirhanlar
Dilan Polat
Merkez Market
Dilan Polat

HADO YENİ SEZONA ÜÇÜNCÜ GEMİ İLE MERHABA DİYECEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HADO YENİ SEZONA ÜÇÜNCÜ GEMİ İLE MERHABA DİYECEK
Avula Hikmet Hatunoğlu
Uluslararası sularda yerini alan ve 5 ay içerisinde 25 binden fazla yolcuyu taşıyan...
Diva Otel
Demirhanlar

 

HADO YENİ SEZONA ÜÇÜNCÜ GEMİ İLE MERHABA DİYECEK

HADO YENİ SEZON SEFERLERİNE 15 NİSAN’DA ÜÇÜNCÜ GEMİYLE BAŞLIYOR

Uluslararası sularda yerini alan ve 5 ay içerisinde 25 binden fazla yolcuyu taşıyan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) 15 Nisan’da başlayacak yeni sezona filosunu büyüterek merhaba demeye hazırlanıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık ve HADO Genel Müdürü Bülent Ok, HADO seferlerinin artmasına yönelik çalışmalar kapsamında İstanbul Deniz Otobüsüleri(İDO) ile görüşmeler yaptı.

ÜÇÜNCÜ FERİBOT İÇİN İDO İLE ANLAŞILDI

HADO filosuna üçüncü feribotun katılması ve var olan feribotların daha konforlu hale getirilmesi doğrultusunda yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı.

İDO ile yapılan görüşmenin ardından Bülent Ok, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) arasındaki sefer ve bu seferleri yapan deniz otobüsü sayısını arttırmak için KKTC ile temaslarda bulundu.

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’yı ziyaret eden HADO Genel Müdürü Bülent Ok, Hatay ile Girne ve Gazimağusa seferlerine ek olarak Taşucu-Girne seferlerini başlatma kararı aldıklarını, bu çerçevede Türkiye ile KKTC arasında gerçekleştirdikleri deniz taşımacılığında kullanılan gemi sayısının da 3’e çıkarılacağını kaydetti.

BAKAN ARIKLI: “HADO’NUN TECRÜBE VE BİLGİSİNDEN YARARLANACAĞIZ”

Arıklı, HADO’nun Hatay-Girne ve Hatay-Gazimağusa arasında yaptığı yolcu taşımacılığının, iki ülke ilişkilerine yaptığı katkı yanında KKTC ekonomisini de desteklediğini ifade ederek “Deniz taşımacılığımızı geliştirirken HADO’nun tecrübe ve bilgisinden yararlanacağız” dedi.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul ile de görüşen Ok, tüm konuları detaylandırmak için Bakan Arıklı’yı Hatay’a davet etti.

 

Demirhanlar
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN SAVAŞ’IN REGAİP KANDİLİ MESAJIÖnceki Haber

BAŞKAN SAVAŞ’IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Bakan Varank: Türkiye ile Tayland arasındaki ticaret hacmi ilk kez 2 milyar 200 milyon dolar seviyesini aştı”Sonraki Haber

Bakan Varank: Türkiye ile Tayland arasın...

Yorum Yazın

Özyurt Silah

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Alo Böcek