Reklamı Geç
Tulpar
Antiochia Gurme
Antiochia Gurme
Tulpar
Ma-Gün İnşaat

Hataylı Profesörden Köy Okuluna Muhteşem Hizmet

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hataylı Profesörden Köy Okuluna Muhteşem Hizmet
Antikya
Hataylı profesör Dr. Süleyman Yılmaz’ın öncülüğünde Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri yine muhteşem bir çalışmaya imza attı.
Antikya

Hataylı Profesörden Köy Okuluna Muhteşem Hizmet

Hataylı profesör Dr. Süleyman Yılmaz’ın öncülüğünde Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri yine muhteşem bir çalışmaya imza attı.

Topluma Hizmet Uygulaması dersi kapsamında yürütülen ve koordinatörlüğünü Prof. Dr. Süleyman Yılmaz'ın yürüttüğü Hayat Okumakla Güzel ve Hayat Sanatla Güzel projeleriyle Aksaray'ın bir Roman köyü olan Ķümbet Ortaokuluna 3500 kitaptan oluşan bir kütüphane ve müzik enstrümanlarından oluşan bir sanat atölyesi kazandırıldı. Böylece, kitaba ve sanatsal faaliyetlere erişmekte dezavantajlı olan Kümbet Köyünde okuma kültürünün yaygınlaşması ve temelden sahip olunan sanat kültürünün gelişmesi hedeflendi. Tahsis edilen ve tepeden tırnağa tamir, tadilat ve tefrişat yapılan binada projeye en büyük destek Aksaray Girişimci Kadınlar Derneği ve Aksaray Belediyesi tarafından sağlandı. Pandemi sürecinde öğrenciler kitap ve enstrüman kampanyasında yoğun çaba sarf ettiler ve sonuçta güzel bir toplumsak duyarlılık örneği ortaya çıkmış oldu. 

AÇILIŞA İLGİ YOĞUN OLDU 

Açılışa Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'ya, Ortaköy Kaymakamı Ahmet Karatepe, Ortaköy Belediye Başkanı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve köy sakinleri katılım sağladı. Proje koordinatörü Profesör Yılmaz, oluşturulan Kütüphane ve Sanat Atölyesi ile okuma bilincinin oluşması ve yeni Neşet Ertaşların yetişmesini, mekânın minik öğrencileri hayırlı olmasını dileyerek tüm emeği geçenlere teşekkür etti. 

EROĞLU: BOŞ ZAMANLAR DAHA VERİMLİ GEÇECEK 

Aksaray Girişimci İş kadınları Derneği Başkanı Hatice Şahin Eroğlu; bu köyde Allah vergisi bir yetenek var. Çocuklarımız bu kütüphanede hem kitap okuyabilecekler hem de istedikleri müzik enstrümanları ile boş zamanlarını daha verimli geçirecekler dedi.

AYDOĞDU: GENÇLERİMİZ KİTAPLARI BURADA BIRAKMAYACAKTIR

Vali Aydoğdu ise, okuyan insan ruhen ve kalben derinleşen insanlardır. Bizim tarihimize baktığınızda kitaplar bizim en iyi dostlarımızdır. Teknolojinin ilerlemesi ile maalesef okuyan değil izleyen bir toplum haline geldik. Kitap okumak; insanı geliştirir, ufkunu açar, vizyon kazandırır. Hayırseverlerimizin burada kitapları çocuklarla buluşturması mutlulukların en büyüğü. Gençlerimiz kitapları burada bırakmayacaktır” dedi.
Vali Hamza Aydoğdu müzik atölyesini incelerken müzik öğretmenleri tarafında sunulan klarnet ve gitar resitalini dinledi.

Dilan Polat
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TBMM Başkanı Şentop, Özbekistan Senato Başkanı Narbayeva ile görüştüÖnceki Haber

TBMM Başkanı Şentop, Özbekistan Senato B...

Trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı kişilere silahla ateş açarak 1 kişinin ölümüne neden olan eski futbolcu Sezer Öztürk, yakalandı. Artvinden Gürcistana gitmek için bindiği kamyonetin arkSonraki Haber

Trafikte yol verme meselesi yüzünden tar...

Yorum Yazın

tek okulları

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş