Reklamı Geç
Tulpar
Antikya
Güneyler
Ekrem
Muhtarın Yeri
Dilan Polat

Hayat Hastanesinden fabrika çalışanlarına cilt kanseri eğitimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hayat Hastanesinden fabrika çalışanlarına cilt kanseri eğitimi
Dilan Polat
ÖZEL HAYAT HASTANESİ DERMATOLOJİ UZMANI DR. MEDİHA YILMAZ CİLT KANSERİ FARKINDALIK AYI KAPSAMINDA BİR FİRMA ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ.
Ekrem
Antikya

Özel Hayat Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Mediha Yılmaz cilt kanseri farkındalık ayı çerçevesinde bir firma çalışanlarıyla bir araya geldi.


Mayıs ayı cilt kanseri farkındalık ayı çerçevesinde cilt kanserine dikkat çekmek ve benler ile ilgili yanlış bilgilere açıklık getirmek amacıyla Dermatoloji Uz. Dr. Mediha Yılmaz’ı bir firma çalışanlarıyla buluşturdu. Çalışanlara benlerin lazerle alınması ve cilt kanserlerine ilişkin yaptığı sunumda, her benin alınmaya uygun olmadığını belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Mediha Yılmaz, benlerin uzman hekim tarafından muayene edildikten sonra alınması gerektiğini aksi takdirle ben kanseri teşhisinin atlanabileceği ve tedavide gecikmelere yol açabileceğine vurgu yaptı.


Dermatoloji Uzmanı Dr. Mediha Yılmaz, “Cilt kanserine genetik yatkınlığın dışında neden olan temel nedenlerin başında ilk olarak UV ışınları ve solaryum gelmektedir. Burada özellikle açık tenli bireylerin uzun süre güneşe maruz kalmamaları önem arz ediyor. Çok sayıda beni olan ve güneş yanığına da maruz kalan kişilerin cilt kanserine yakalanma riski artıyor. Her kanser türünde olduğu gibi cilt kanserinde de erken tanı çok önemli. Bizim müdahale etme olanaklarımızı arttırıyor. Cilt üzerinde oluşan leke ya da yaraların tespit ve takip edilmesi bunların doktorlara gösterilmesi erken tanı imkanı sunabilir” diye konuştu.


“Benlerdeki değişiklikleri mutlaka takip edin”


“Benlerdeki değişiklikler cilt kanseri riskinde en önemli belirtilerden biridir” diyen Dr. Mediha Yılmaz, çalışanları benlerin mutlaka takip edilmesi gerektiği konusunda uyararak, “Vücudumuzdaki benlerin haritasını çıkarın ve değişimlerini takip edin. Benlerinizi fotoğraflayarak değişimlerini gözlemleyebilirsiniz. Düzenli bir şekilde benlerimizi takip etmemizde fayda var. Vücudumuzda ben sayısında artış ya da mevcut benlerdeki renk ve şekil değişiklikleri, özellikle zaman içinde hızla büyüyen rengi değişen kanama, kaşınma gibi belirtileri olan benler mutlaka dikkate alınmalı ve bir dermatoloji uzmanına gösterilmelidir” dedi.


Çok sayıda çalışanın hazır bulunduğu ve ilgiyle takip ettiği eğitim soru cevap şeklinde son buldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kastamonuda uyuşturucu hap ve ruhsatsız silahlarla yakalanan 2 kişi tutuklandıÖnceki Haber

Kastamonuda uyuşturucu hap ve ruhsatsız...

Köylüler mezarlık ve merada sondaj nöbetine başladıSonraki Haber

Köylüler mezarlık ve merada sondaj nöbet...

Yorum Yazın

Bre Ciğerim

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Ebru Ulaş