Reklamı Geç
Samet İnşaat
Cemali inşaat
Samandağ Hastanesi
yükseliş
Ma-Gün İnşaat

Hüseyin YAYMAN, TAHTAKÖPRÜ ANA KANALI İHALE EDİLDİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dilan Polat
TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman müjdeli haberler vermeye devam ediyor.. 

 

TAHTAKÖPRÜ ANA KANALI İHALE EDİLDİ..

 

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman müjdeli haberler vermeye devam ediyor.. 

 

Geçen ay içinde Hassa;  1) Yoluklar 2) Gazeluşağı 3) Arpalıuşağı göletlerinden sonra şimdi de dev bir sulama projesi daha başlıyor.. 

Tahtaköprü ana kanal inşaatı 2 Aralık 2021 tarihinde ihale edildi. Amik ovasına can ve bereket verecek bu dev projeye ilk kazma hemen vuruluyor. 

Hüseyin YAYMAN, TAHTAKÖPRÜ ANA KANALI İHALE EDİLDİ

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada;

“Geçen yıl Dünyada ve ülkemizde çok büyük kuraklık yaşandı. Birçok ilde çiftçi buğday dahi ekemedi. Ancak çok şükür Amik ovasında ikinci ürün ekildi. Çok büyük sorunlar yaşanmadı. Verimden ve sudan dolayı Çiftçilerimizi mağdur etmedik.”

YAZ ORTASINDA 30 MİLYON³ ü AŞAN SU GELDİ.. 

Yayman kendisinin de çiftçi çocuğu olduğunu ve yazın ortasında Kahramanmaraş Menzelet barajından 30 milyon³ aşan bir miktarda su getirdiklerini ve kurak seneye rağmen Amik ovasında çiftçinin yüzünün güldüğünü dile getirdi. 

Daima üreten ve çalışan çiftçilerimizin yanındayız. Daha çok çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. İnşallah Amik ovasındaki sulama işini tamamen çözeceğiz dedi. 

Hüseyin YAYMAN, TAHTAKÖPRÜ ANA KANALI İHALE EDİLDİ

*DSİ ÇALIŞIYOR, HATAY HAYAT BULUYOR.. *

DSİ Adana Bölge müdürlüğü yaptığı açıklamada şu hususların altını çizdi;

“Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sınırları dahilinde ve Hatay ili sınırları içerisinde bulunan Tahtaköprü Barajı 9 m yükseltilerek su tutma kapasitesi 175 milyon m³’ten 455 milyon³ yükseltilmiştir. Bu hayalleri aşan, insanı heyecanlandıran çok büyük bir projedir. 

Barajda depolanan ilave su ile işletmede sulama sahası ise 465.000 dekara çıkmıştır. 

Tahtaköprü Barajı sulaması kapsamda öncelikle sulama ana kanal inşaatının ihale edilmesi planlanmış ve yatırım programına "Hatay Tahtaköprü Barajı Sulaması 1. Kısım" işi alınmıştır..

Yaklaşık maliyeti 1 milyar TL (Eski rakamlarla 1 Katrilyon )olan "Hatay Tahtaköprü Barajı Sulaması 1. Kısım" işinin ihalesi 02.12.2021 tarihinde yapılmıştır.  İlimizde bu güne kadar yapılmış olan en yüksek bedelli olan İHALE'nin  inceleme süreçleri devam etmektedir. 

Bu iş kapsamında Tahtaköprü sulama sahanın suyunu iletecek 27,459 m3/sn kapasiteli, 35 km uzunluğunda betonarme U kesit (b=8,5, h=5) Tahtaköprü Ana Kanalı ve üzerindeki sanat yapılarının inşaatı yapılacaktır ifadelerini kullandı..

Hüseyin YAYMAN, TAHTAKÖPRÜ ANA KANALI İHALE EDİLDİ

SÖZ VERDİK YAPTIK..
TBMM Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman seçim döneminde söz vermiştik. Çok şükür bu sözü tutmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz dedi..

Daima söylüyoruz “Bölgemizde Su petrolden daha değerlidir” gelecekte petrol savaşları değil su savaşları olacaktır. Su, bölgemize hayat vermektedir. İşte şimdi de Tahtaköprü barajından suyu ovaya getirecek 35 km uzunluğunda dev bir kanal yapacağız inşallah. 

Tahtaköprü Ana kanalıyla beraber artık yer altı sulamasına ve damlama sulamasına aynı anda geçeceğiz. Çalışmalar son hızla devam ediyor. 

CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ
Sulama projelerinde Hatay’ımıza büyük önem veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, DSİ Genel Müdürümüze, Bölge Müdürümüze ve sulama konusunu en başından beri ısrarla takip eden değerli çiftçilerimize teşekkür ederiz. 

Hep söylediğimiz gibi “YAPARSA AK PARTİ YAPAR. YAPARSA RECEP TAYYİP ERDOĞAN YAPAR..”

tek okulları
Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kartepede 1406 yenidoğan ziyaret edildiÖnceki Haber

Kartepede 1406 yenidoğan ziyaret edildi

Iğdırda bir binanın bodrum katında çıkan yangın korkuttuSonraki Haber

Iğdırda bir binanın bodrum katında çıkan...

Yorum Yazın

Tosthane

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz