Reklamı Geç
Tosthane
Abdullah Diril Eylül Ticaret
Tulpar
Antiochia Gurme
istanbul oto gaz

Isparta yeşile doyuyor, yeni mesirelik alanına kavuşuyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Isparta yeşile doyuyor, yeni mesirelik alanına kavuşuyor
tek okulları
YILLARDIR UNUTULAN VE ISPARTA’NIN EN ESKİ MESİRELİK ALANLARINDAN BİRİSİ OLAN DERE MAHALLESİNDEKİ ANDIK DERESİ BÖLGESİ YENİDEN DÜZENLENİYOR. ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN, DERE MAHALLESİ KÖPRÜSÜNDEN BAŞLAYARAK ANDIK DERESİ, ŞELALE VE ÜST KISMINDA BULUNAN YEŞİL ALANIN YENİ MESİRELİK ALAN OLACAĞINI SÖYLEDİ.

Yıllardır unutulan ve Isparta’nın en eski mesirelik alanlarından birisi olan Dere mahallesindeki Andık Deresi bölgesi yeniden düzenleniyor. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Dere mahallesi köprüsünden başlayarak Andık Deresi, şelale ve üst kısmında bulunan yeşil alanın yeni mesirelik alan olacağını söyledi.


Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Andık Deresi, şelale bölümündeki havuzların temizliği ile başlanan mesirelik alan çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Başdeğirmen, Dere mahallesinde bulunan ve Andık Deresi, Zambaklı olarak da bilinen alandaki havuzların temizlendiğini söyledi. Andık Deresi ve çevresinin modern bir görünüme kavuşturulacağını, yeniden düzenleneceğini kaydeden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şelaleden akan suların, havuzda oluşan çamurlardan dolayı biriktiğini ve bataklık haline gelmiş olduğunu dile getirdi. Devlet Su İşleri ile birlikte alanda incelemelerde bulunduklarını ve ortak bir çalışmayla alandaki havuzların temizlendiğini ifade eden Başdeğirmen, “Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz makineyi, bizlerde kamyonları verdik ve havuzları tamamen tertemiz ettik. Bu bölgeyi yeni bir mesirelik, park alanı haline getiriyoruz ve şehrimizde en güzel vakit geçirilebilecek yerlerinden birisi olacak. Ayrıca Dere Mahallesi un fabrikasının önünde bir köprümüz var. Köprümüzde çatlaklar oluşmuş, bu köprümüzü de yeniden yapıyoruz. Dere Mahallesi köprümüzden Andık Deresine ve üzerindeki noktaya da güzel bir alan oluşturuyoruz” dedi.


Isparta Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü de alanda geniş kapsamlı temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çevre temizliği gerçekleştirilirken, İtfaiye Müdürlüğü havuzları basınçlı su ile yıkadı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de çevrede bulunan otların temizliğini yaptı. Başdeğirmen’in talimatlarıyla mahallelerine yeniden can geldiğini ifade eden Dere mahallesi Muhtarı Şakir Taşçeken de, “Yıllardır unutulan Dere mahallesine can geldi. Bezirgan, şelale yıllardır unutulmuştu. Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen mesirelik alanımızla ilgili seçimlerden önce söz vermişti” görüşlerinde bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malatya Büyükşehir 24 ekiple ilaçlama yapıyorÖnceki Haber

Malatya Büyükşehir 24 ekiple ilaçlama ya...

FETÖnün Hava Kuvvetleri şüphelileri adliyedeSonraki Haber

FETÖnün Hava Kuvvetleri şüphelileri adli...

Yorum Yazın

Akabe

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz