Reklamı Geç
Samet İnşaat
Tulpar
Antiochia Gurme
Özyurt Silah
Tulpar
Haas Taş Sanatları

Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
Gökçesan
Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla AK Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Eren tarafından bir basın açıklaması düzenlendi.

Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir

Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla AK Parti Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Eren tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Kadına yönelik şiddetin sadece ülkemizde değil tüm dünyada ciddi bir sorun olduğuna vurgu yapan Eren, AK Parti olarak, kuruldukları ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar attıklarını savundu. 

2004 yılında Anayasa'da pozitif ayrımcılık ilkesini düzenlediklerini ve 2005 yılında Türk Ceza Kanununda yaptıkları değişiklik ile "Töre Nedeniyle" ifadesini ekleyerek, Töre Cinayetleri faillerine en yüksek cezaları getirdiklerini ifade eden Eren, “Medenî Kanun, İş Kanunu’nda yaptığımız düzenlemelerle kadını güçlendiren politikalar ve uygulamalarla yolumuza devam ettik. 81 ilde ŞÖNİM’leri kurduk. KADES, elektronik kelepçe, ALO 183 çağrı hattı, bakanlıklar arası koordinasyonun güçlendirilmesi, eğitimler, eylem planları ile topyekûn mücadele kararlılığımız artarak devam ediyor” dedi. “Bizim medeniyetimiz; kadın, erkek, çocuk, her bir insana ve tüm yaratılmışlara muhabbeti, sevgiyi esas alan bir medeniyettir. Biz, şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, fiziksel, psikolojik her türlüsüyle mücadelede kararlıyız” diyen Eren, kadına şiddettin insanlığa ihanet olduğunu söyledi. 

TEK BİR ŞİDDET OLAYINA DAHA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK

Kadına şiddet olayların artık tahammülleri kalmadığını ifade ede Eren, “AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz. Var olan çözüm önerilerimize yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Toplumumuzu derinden etkileyen şiddet konusunun temeline inildiğinde, çözümün topyekûn mücadele ile sağlanacağına inanıyoruz. Öyle ki, kadına yönelik şiddet konusu, üzerinden siyaset yapılmayacak kadar hassas ve insani bir konudur” diye konuştu.

ATTIĞIMIZ ADIMLAR, ŞİDDETİ ÖNLEMEDEKİ KARARLIĞIMIZIN GÖSTERGESİDİR

Kadına şiddetle ilgili yargı paketinde düzenleme yaptıklarını hatırlatan Eren, “Yakın zamanda, Sayın Cumhurbaşkanımız, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı’nın dördüncüsünü açıkladı. Ardından boşanmış eşe karşı işlenen şiddet suçuna da, ağırlaştırıcı hükümler getirilmesi dördüncü Yargı Paketinde düzenlendi. Attığımız tüm bu adımlar, kadına yönelik şiddet konusundaki kararlılığımızın en iyi göstergesidir” dedi.

MÜCADELEMİZİ OMUZ OMUZA SÜRDÜRECEĞİZ

Kadına şiddete karşı mücadeleyi sürdürecekleri ifade eden Eren, “25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde bir kez daha tüm gücümüzle haykırıyoruz ki; şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve sözlü şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı kadın-erkek omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz” diyerek sözlerine nokta koydu.

youtube
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Doğu Akdeniz Yayladağı’ndan İzlenecekÖnceki Haber

Doğu Akdeniz Yayladağı’ndan İzlenecek

Hatayda Araçlara Zarar Veren Zanlı YakalandıSonraki Haber

Hatayda Araçlara Zarar Veren Zanlı Yakal...

Yorum Yazın

Samandağ Hastanesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane