Reklamı Geç
Dilan Polat
Türk Kardeşler
Özyurt Silah
Diva Otel
Görsem Anaokulu
Haas Taş Sanatları

Konseri iptal edildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Konseri iptal edildi
Antikya
Sosyal medya hesabından "LGBTİ artı karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç" paylaşımında bulunan Aleyna Tilki'nin Çorum'daki konseri Osmancık Belediyesi tarafından iptal edildi.
Diva Otel
Antikya

 

LGBT karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki'nin Çorum'daki konseri iptal edildi

 

Osmancık Belediyesi'nden bugün yapılan yazılı açıklamada, Aleyna Tilki'nin 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ilçede 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konserin, Tilki'nin bugün İstanbul'da yapılan LGBTİ artı karşıtı eyleme yönelik tepkisi nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.

OSMANCIK BELEDİYESİ'NİN AÇIKLAMASI

Osmancık Belediyesi'nin açıklamasında şunlar kaydedildi: "Belediyemizce Osmancık pirincinin tanıtımı amacıyla organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali, 16-25 Eylül 2022 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, yerel etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir. Festival kapsamında 'halk konseri' ve 'gençlik konseri' olmak üzere iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle gençlik konserine şarkıcı Aleyna Tilki davet edilmiştir.

İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı, sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki'nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

NE OLMUŞTU?

Aleyna Tilki, sosyal medya hesabında dün yaptığı paylaşımda, İstanbul'da bugün yapılan LGBTİ artı karşıtı yürüyüşe ilişkin şu mesajı yayınlamıştı: "LGBTİ artı karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç."

LGBT karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki'nin Çorum'daki konseri iptal edildi

Kaynak: ANKA / Magazin

 

Türk Kardeşler
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTSO Başkanı Şahinden gazilere Kıbrıs gezisi sözüÖnceki Haber

ALTSO Başkanı Şahinden gazilere Kıbrıs g...

Eskişehirde Fildişi Cumhuriyeti ile tarım zirvesi gerçekleştirildiSonraki Haber

Eskişehirde Fildişi Cumhuriyeti ile tarı...

Yorum Yazın

Türk Kardeşler

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Mehmet Bayrak