Reklamı Geç
Tosthane
Komagene
Massima Çavuşoğlu Mobilya
Görsem Anaokulu
Ma-Gün İnşaat
Haas Taş Sanatları

Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi
Dilan Polat
MEVLİD-İ NEBİ GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gençliğe yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında 81 il merkezinde düzenlenen "Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması" sonucunda Malatya’da dereceye girenler ödüllendirildi.


Üniversite öğrencilerinin katıldığı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı Peygamber Efendimizin ahlakını anlatan, Peygamber Efendimizin sosyal hayatını, insanlarla ilişkisini, Peygamber Efendimizin tavrını, duruşunu, zihniyetini ve pratiklerini, günlük hayatını, yemesi içmesi, uyuması, duaları gibi pratiklerini anlatan “O’nun Gibi Yaşamak” eseri temalı bilgi yarışması 7 Mart’ta tüm Türkiye’de gerçekleştirilmişti. Yarışmanın 1.lik ödülünün umre ziyareti, ilk dörde girenlere para diğerlerinde kitap ödülü verildi.


Malatya Valiliği makamında gerçekleşen İl Müftüsü Veysel Işıldar, Müftü Yardımcısı Fikriye Özkan ve öğrencilerin katıldığı ödül töreninde Vali Aydın Baruş, yarışmada birinci olan Sağlık Bilimleri öğrencisi Ayşe Çiçek ve Tıp Fakültesi öğrencisi Ahmet Sevinç’e umre ziyareti ödülü, kızlarda ikinci, üçüncü, dördüncü olan İlahiyat Fakültesi öğrencileri Büşra Akyün, Emine Uzar, Ayşe Tapan ile erkeklerde ikinci, üçüncü, dördüncü olan İlahiyat Fakültesi öğrencisi Mustafa Ulutaş, Sağlık Bilimleri öğrencisi Abdurrahman Çeloğlu ve İlahiyat Fakültesi öğrencisi İbrahim Öner’e para ödüllerini takdim etti.


Ödül töreni sonrası konuşan Vali Aydın Baruş, “Böyle ulvi bir konuda yarışmaya katılmak, dereceye girmek gurur vesilesi. Her yarışma bir emek ister, bu emeği sergilemeden hiçbir şey elde edilemez. Emek harcayarak bunun sonucunda da bir netice elde etmenizden dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Dilan Polat

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurtta 4 yaşındaki çocuk oturdukları 2inci kattaki evlerin camından aşağıya düştü. Ağır şekilde yaralanan çocuk ambulansla hastaneye kaldırıldı.Önceki Haber

Esenyurtta 4 yaşındaki çocuk oturdukları...

TBMM Başkanı Şentoptan ABDnin açıklamalarına tepkiSonraki Haber

TBMM Başkanı Şentoptan ABDnin açıklamala...

Yorum Yazın

Bizim Kebap

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane