Reklamı Geç
Yönden
Yükseliş Koleji
Cemali inşaat
Cemali inşaat
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Mobil berber kırsalda ücretsiz tıraş ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mobil berber kırsalda ücretsiz tıraş ediyor
Dilan Polat
TALAS BELEDİYESİ TARAFINDAN, KIRSAL MAHALLELERDE YAŞAYAN VATANDAŞLARA YÖNELİK OLARAK BAŞLATILAN ÜCRETSİZ MOBİL BERBER UYGULAMASINDA SONA GELİNDİ. 'YAR SAÇLARIN LÜLE LÜLE’ DİYEREK YOLA ÇIKAN MOBİL BERBER ARACI, 22 KIRSAL MAHALLEDE ÜCRETSİZ SAÇ TIRAŞI YAPTI.

Kayseri Talas Belediyesi tarafından, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara yönelik olarak başlatılan ücretsiz mobil berber uygulamasında sona gelindi. ’Yar Saçların Lüle Lüle’ diyerek yola çıkan mobil berber aracı, 22 kırsal mahallede ücretsiz saç tıraşı yaptı.


Pandemi döneminde işlerine ara vermek zorunda kalan berber ve kuaförlere destek olmak ve salgınla mücadele çerçevesinde teması azaltmak amacıyla başlatılan uygulamadan toplam bin 206 vatandaş yararlandı. Geçtiğimiz Mayıs ayında Cebir Mahallesi ile başlayan uygulama Endürlük Mahallesi ile son buldu. Uygulamadan faydalanan vatandaşlar, salgından dolayı tıraş için şehir merkezine gitmek istemediklerini söyleyerek belediyenin sunduğu hizmet sayesinde berber ve kuaför ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti. Pandemi döneminde böyle bir uygulamanın başlatılmasından memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti. Konuyla ilgili düşüncelerini aktaran mahalle muhtarları da uygulamadan oldukça memnun kaldıklarını ve belediyenin pandemi döneminde kalabalık ortamlardan uzak durmak isteyen vatandaşların işlerini kolaylaştırıcı bir faaliyet gerçekleştirdiğine dikkat çekti.


Kırsal mahallelerde saç tıraşı yapan berber ve kuaförler de mobil berber uygulaması sayesinde iş yapma imkanı bulduklarının altını çizerek “Berber ve kuaför esnafına can suyu veren Başkanımız Mustafa Yalçın’a teşekkür ediyoruz. Zor günlerde bize iş kapısı açtı. Allah razı olsun” diye konuştu.

youtube

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
15 Temmuz şehitleri, İzmir Kadifekale Şehitliğinde anıldıÖnceki Haber

15 Temmuz şehitleri, İzmir Kadifekale Şe...

Malatyada 15 Temmuz şehitleri mezarı başında anıldıSonraki Haber

Malatyada 15 Temmuz şehitleri mezarı baş...

Yorum Yazın

Dilan Polat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz