Reklamı Geç
Muhtarın Yeri
Antikya
Ebru Ulaş
Teras Acua Otel
Merkez Market
Haas Taş Sanatları

Nuri Üysen'den eğitime bir katkı daha

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Nuri Üysen'den eğitime bir katkı daha
Ekrem
İSTE İskenderun Teknik Üniversitesi bünyesinde hizmet verecek olan Nejla Üysen...
Ekrem
Antikya

Nuri Üysen'den eğitime bir katkı daha

İSTE İskenderun Teknik Üniversitesi bünyesinde hizmet verecek olan Nejla Üysen Bilim ve Teknoloji Uygulama Araştırma Merkezi, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın da katıldığı görkemli ve duygu yüklü bir törenle hizmete açıldı.

Törene, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Kaymakam vekili Dr. Polat Kara, İSTE Rektörü Tolga Depci, hayırsever İşinsanı Nuri Üysen’in kızları ve torunlarının yanı sıra, aile dostları da katılım sağladı. Bölge protokolünün tam kadro katıldığı tören duygusal anlara sahne oldu.

Hayırsever iş insanı Nuri ve Nejla Üysen’in torunu Nil Sümer de piyano resitaliyle müzik ziyafeti çekti, açılışa renk kattı. Üysen Ailesi, Torun Nil Sümer’in piyano resitalini dinlerken hem keyiflendiler, gururlandılar ve duygu dolu anlar yaşadılar. İskenderun’a bugüne kadar birçok hayır işlerine öncülük eden İş insanı Nuri Üysen, eşi Nejla üysen’in adını taşıdığı Bilgi Teknolojileri Merkezi’ni yapımını tamamlayarak üniversitelilerin hizmetine sundu.

ÜYSEN'İN KONUŞMASI KATILIMCILARI DUYGULANDIRDI

Nuri Üysen, bugüne kadar İskenderun’a kazandırdığı eserlere bir yenisini ekleyerek, gurur dolu bir açılış törenini daha gerçekleştirdi. Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Kurucusu Nuri Üysen, Prime Mall Alış Veriş Merkezi, Nuri Üysen Ortaokulu, Nuri Üysen Camii, Arsuz Haymaseki İlkokulu’na Necla Üysen Kütüphanesi ve daha bir çok eğitim kurumuna yaptığı katkılarla hayırseverlikte öncü isimlerden oldu. Eğitim Gönüllüsü Hayırsever İşinsanı Nuri Üysen’in eşi Nejla Üysen’in adını taşıyan Bilim ve Teknoloji Uygulama Araştırma Merkezi (İSTE-BTM), bu merkezin kazandırılması ile yapımından açılışına kadar emeği geçen herkese, özellikle de iş insanı Halil Şahin’e çok teşekkür ettiğini söyledi. Halil Şahin’in İTSO Başkanlığı döneminde İSTE’ye hukuk fakültesi kazandırılması için yaptığı girişimde bağışı yaptıklarını hatırlatan Nuri Üysen, hukuk fakültesi olmayınca Bilim ve Teknoloji Uygulama Araştırma Merkezi’ne karar verdiklerini söyledi. Nuri Üysen’in konuşması sırasında kalabalık davetli topluluğu alkışlarla eşlik etti.

ÜYSEN'İN TORUNU NİL AÇILIŞA DAMGA VURDU

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de, Bugün Rektörlüğünün 21’inci ayını kutladığını ifade ederek “Gerçekten gecemizi gündüzümüze katarak üniversitemizi her alanda daha yukarılara taşımak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bu projemiz de Hayırsever iş insanı Nuri Üysen’e anlattığımda hemen gereği neyse yaparız, dedi. Hatay Valimizin önemli destekleriyle de üniversitemizin gelişmesini hızlandırıyoruz” dedi. Hayırsever iş insanı Nuri ve Nejla Üysen’in torunu Nil Sümer de piyano resitaliyle müzik ziyafeti çekti, açılışa renk kattı.

TESİS KURDELE KESİMİYLE HİZMETE GİRDİ

Hatay Valisi Rahmi Doğan da İskenderun Teknik Üniversitesi’nin gelişmesine önemli katkı sağlayacak olan Bilgi Teknolojileri Merkezinin açılışının ülkeye önemli katkılar sağlayacağını belirterek şunları söyledi: “Bilgi Teknolojileri yarışı ülkeler arasında ciddi bir şekilde devam ediyor. Bu merkezde ve üniversitede öğrencilerimiz teknolojiyi daha iyi kullanarak yetişecekler…” Vali Rahmi Doğan ile geniş katılımla İskenderun Teknik Üniversitesi Nejla Üysen Bilgi Teknolojileri Merkezi, açılış kurdelesi kesilerek hizmete girdi.

Dilan Polat
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Suriye’deki öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye edildiÖnceki Haber

Suriye’deki öğrencilere Kur’an-ı Kerim h...

Tanzanyada maymunların kaçırdığı 1 aylık bebek öldüSonraki Haber

Tanzanyada maymunların kaçırdığı 1 aylık...

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Ekrem