Reklamı Geç
Samandağ Hastanesi
Çelik Sigorta
Dilan Polat
Vadi
Yönden
Haas Taş Sanatları

Rektör Savaş, öğrenci topluluklarının üniversiteler için önemine dikkat çekti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rektör Savaş, öğrenci topluluklarının üniversiteler için önemine dikkat çekti
Gökçesan
UŞAK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞINCA DÜZENLENEN ONLİNE REKTÖR-ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI BULUŞMASINDA REKTÖR PROF. DR. EKREM SAVAŞ, ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI DANIŞMA AKADEMİSYENLER VE TOPLULUK BAŞKANI ÖĞRENCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ.

Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca düzenlenen online rektör-öğrenci toplulukları buluşmasında Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, öğrenci toplulukları danışma akademisyenler ve topluluk başkanı öğrenciler ile bir araya geldi.


Düzenlenen program kapsamında konuşan Rektör Savaş, öğrenci topluluklarının üniversiteler için önemine dikkat çekti. Savaş, “Sizin fikirleriniz, yapacağınız çalışmalar ve etkinlikler önem arz etmektedir. Yaklaşık bir buçuk yıldır pandemi nedeniyle sizlerden uzağız. Uzaktan eğitim sürecindeyiz. Bizler bu süreçte, Öğrenci Yaşam Merkezimizi tamamlandık. Çevre düzenlemelerimizi gerçekleştirdik. İnşallah 13 Eylül’den itibaren tüm öğrencilerimize kavuşuruz. Çünkü kampüsümüz öğrencilerimizle güzel” dedi.Olumsuzlukları Pozitife Dönüştürmek Bizim Elimizde


Pandeminin negatif duygular yaşattığını belirten Rektör Savaş “Ancak bu olumsuzlukları pozitife döndürmek bizim elimizde. Pandemi sürecinde daha fazla ders çalışma, daha fazla okuma ve araştırmalar yapma imkânı bulduğumuza inanıyorum. Bu süreci fırsata çevirebilirsiniz. Bu dönemde kendinize kattıklarınız ve katacaklarınız çok önemli. Emek vermeden, çalışmadan bir şeyler elde edilmiyor. Şu kısacık ömrümüze iyi ve güzel şeyler sığdırmak için uğraşmalıyız. Mimar Sinan gibi, Mevlana gibi. İz bırakmak için çaba göstermeliyiz” şeklinde konuştu.


Üniversite olarak etkinliklere online devam ettiklerine dikkat çeken Prof. Dr. Savaş, “Webinarlar, çevrimiçi konferans, panel, sempozyumlar, online sergiler vb. etkinliklerimiz sürmektedir. Temennimiz, bundan sonraki etkinliklerimizi yüz yüze gerçekleştirmektir. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza düzenledikleri etkinlikten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Konuşmasının ardından, topluluk danışmanı akademisyenler ve öğrencilerle bir süre sohbet ederek, görüş ve önerilerini dinleyen Rektör Savaş, soruları cevapladı.

Whatsapp İhbar Hattı

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükkılıç, Hizmetlerin en kalitelisini sunmaya çalışıyoruzÖnceki Haber

Büyükkılıç, Hizmetlerin en kalitelisini...

ESİMDER ve Demiryol-İş Sendikasından Rektör Erdala ziyaretSonraki Haber

ESİMDER ve Demiryol-İş Sendikasından Rek...

Yorum Yazın

Dilan Polat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Odabaşı PTT