Reklamı Geç
Tunas
Samandağ Hastanesi
Massima Çavuşoğlu Mobilya
Cemali inşaat
Görsem Anaokulu
Haas Taş Sanatları

Samsun kentsel dönüşümle yenileniyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun kentsel dönüşümle yenileniyor
Gökçesan
SAMSUN'UN CANİK İLÇESİ YENİ MAHALLE'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ HIZLA YÜKSELİYOR. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÖNCÜLÜĞÜNDE YÜRÜTÜLEN PROJE KAPSAMINDA 77 DÖNÜMLÜK ALANDA BAŞLAYAN İNŞAAT ÇALIŞMALARININ YÜZDE 45'İ TAMAMLANDI. ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA KABA İNŞAAT VE DUVAR İMALATLARI BİTİRİLDİ. 7 BLOĞUN DA BİR AY İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEĞİ BELİRTİLDİ. PROJEDE 487 ADET 2 + 1, 189 ADET 3 + 1, TOPLAM 45 ADET BLOK, 698 ADET BAĞIMSIZ BÖLÜM, 2 ADET OTOPARK VE BİR ADET CAMİ YER ALACAK.

Samsun’un Canik ilçesinde Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi’nde inşaat çalışmalarının yüzde 45’i tamamlandı.


Canik ilçesi Yeni Mahalle’de Kentsel Dönüşüm Projesi hızla yükseliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde yürütülen proje kapsamında 77 dönümlük alanda başlayan inşaat çalışmalarının yüzde 45’i tamamlandı. Çalışmalar kapsamında kaba inşaat ve duvar imalatları bitirildi. 7 bloğun da bir ay içerisinde teslim edileceği belirtildi. Projede 487 adet 2 + 1, 189 adet 3 + 1, toplam 45 adet blok, 698 adet bağımsız bölüm, 2 adet otopark ve bir adet cami yer alacak.“Bizim sevdamız hizmet”


Canik Yeni Mahalle Şehri Bahçe Kentsel Dönüşüm projesinde inşaatın hızla devam ettiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Şu anda inşaatın yüzde 45’i tamamlanmış durumda. Bu proje Soğuksu ve Gaziosmanpaşa’daki dönüşümü de başlatan rezerv alanı olacak. Bu açıdan oldukça önemli. Çok çalışarak, üreterek hizmete sonuna kadar devam edeceğiz. Çünkü bizim bu şehre hizmet sevdamız var. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda merkezden en uzaktaki mahallelerimize doğru yatırımları götürüyoruz. Bu yaptığımız hizmetlerle Türkiye’nin en başarılı belediyesi olmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz" dedi.698 konut inşa ediliyor


698 konutun inşa edildiği Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yaşam alanları, spor, eğitim ve kültür merkezleri, camisi ve otoparklarıyla Samsun’a değer katacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Demir, "Yeni Mahalle’deki projemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz, Canik Belediyemiz ile beraber Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekillerimizin de desteğini alarak başladı. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sorumluluğunda hayat buluyor. Enfes bir mahalle ile birlikte Şehri Bahçe Konutları’nı Samsun’a kazandırıyoruz. Şu anda burada yepyeni bir şehir inşa ediliyor" diye konuştu.“Kentsel dönüşümde de Türkiye’nin en başarılı belediyesiyiz”


Yaptıkları hizmetlerin toplumun her kesimine hitap ettiğini ve vatandaşların daha güzel bir ortamda yaşaması için çalıştıklarını da belirten Başkan Demir, “Tarihi kimliğini koruyarak, şehrimizi yeniliyoruz. Kentsel dönüşüm noktasında da Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’nin en başarılı belediyesiyiz. Gelişen dünya ölçeğinde ülkeler de, şehirler de, ilçeler ve hatta mahalleler bile artık ‘cazibe’ faktörüyle kazanıyor, gelişim gösteriyor. Yani cazibe sahibi iseniz, her zaman kazanıyor ve gelişim olanakları bulabiliyorsunuz. İşte biz Samsun’da bunu yapmaya çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm hamleleriyle hep birlikte Samsun’u yenilemeye ve büyütüp geliştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Dilan Polat

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Derecikte kilitli parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyorÖnceki Haber

Derecikte kilitli parke taşı döşeme çalı...

Mobil ağız ve diş sağlığı hizmeti yüz güldürüyorSonraki Haber

Mobil ağız ve diş sağlığı hizmeti yüz gü...

Yorum Yazın

Dilan Polat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol