Reklamı Geç
Dilan Polat
Dostlar
Değer
Ekrem
Antikya
Haas Taş Sanatları

Savaş’tan Özdağ’a jet yanıt  “Sığınmacı konusuna bakış açımız milli” 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Savaş’tan Özdağ’a jet yanıt  “Sığınmacı konusuna bakış açımız milli” 
Dilan Polat
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında Hatay’ın bugünü ve geleceğine dair değerlendirmelerde bulundu.
Ekrem
Alo Böcek

 

Savaş’tan Özdağ’a jet yanıt 
“Sığınmacı konusuna bakış açımız milli” 

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında Hatay’ın bugünü ve geleceğine dair değerlendirmelerde bulundu.


Önceki gün Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın hakkında söylediği ifadelere cevap niteliğindeki açıklamasında sığınmacı konusundan bahseden Savaş, “Hatay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne emanet ettiği son serhat şehridir. Kurtuluş mücadelesinden sonra 16 yıl daha kurtuluş mücadelesi vermiş bir şehirdir. Bizim coğrafyamız çok önemli bir coğrafya.

Bu nedenle hükümet sığınmacı konusunu çözmek için irade göstermeli. Biz bu konuyla ilgili çözüm bekliyoruz. Bunları söylememizden rahatsız oluyorlar. Bu ilerde yaşayabileceğimiz sıkıntılara karşı geliştirdiğimiz bir milli reflekstir. Kimse bunun altında siyaset aramasın” dedi.


SAVAŞ: HAKKIMDA SORUŞTURMA AÇILMADI


Hatay’ın 12 yıldır sığınmacılar konusunda yalnız bırakıldığını söyleyen Lütfü Savaş, “Hatay, nüfusunun yüzde 25’i kadar sığınmacıyı misafir ediyor.

Suriyeliler konusunu gerçekleriyle masaya yatırıp çözümler üretiyoruz. Bunları konuşurken iktidarın rahatsız olduğunu gördük. Valimiz aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Savcılıktan bana hiçbir şey gelmeden kovuşturmaya gerek olmadığı hakkında yazı çıktı.

Çünkü ben kovuşturalacak bir şey yapmam zaten” ifadelerini kullandı.


SÖYLEDİKLERİMDEN KİMSE SİYASET DEVŞİRMEYE KALKMASIN


Lütfü Savaş, sığınmacılarla ilgili söylediği sözler hakkında şunları belirtti: “12 yıldır kişi başına düşen gelirimizi misafirlerle paylaşmak durumunda kalıyoruz.

Sığınmacı sorunu insani şekilde çözüme kavuşturulmalı. Hatay’ın şehri emini olarak milli refleks gösteriyorum. Bu refleks hemşehrilerimizin ve vatandaşlarımızın da gelecekte yaşaması muhtemel sıkıntıların önüne geçmek için ortaya koyduğum reflekstir.

Kimse bundan siyaset devşirmeye kalkmasın. Bu hepimizin atması gereken bir adımdır.”

 

Antikya
Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bursada film sahnelerini aratmayan hırsızlık güvenlik kamerasındaÖnceki Haber

Bursada film sahnelerini aratmayan hırsı...

KKTCdeki orman yangınıyla mücadele devam ediyorSonraki Haber

KKTCdeki orman yangınıyla mücadele devam...

Yorum Yazın

Tosthane

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Ebru Ulaş