Reklamı Geç
Haas Taş Sanatları
Teras Acua Otel
Teras Acua Otel
yükseliş
Muhtarın Yeri
Haas Taş Sanatları

Sessiz çoğunluğun çığlığı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sessiz çoğunluğun çığlığı
Dilan Polat
Önümüzde önemli STK'ların seçimleri var. Bu yaz çok hareketli geçecek gibi...
Ekrem
Alo Böcek

Sessiz çoğunluğun çığlığı...

Önümüzde önemli STK'ların seçimleri var. Bu yaz çok hareketli geçecek gibi görünüyor. Buraya kadar her şey güzel... 
Ama neden hep bir başkan ve bir başkan adayı daha olur da üçüncü bir seçenek veya daha fazlası sunulmaz ki insanlara. Ben mevcut başkandan memnun değilim. Ama yerine gelmesini istediğim kişi de karşısındaki aday değil. Benim başka seçeneğim olmayacak mı? 
Mevcuttaki gitsin diye zoraki diğer adayı mı desteklemem lazım istemeyerek. Sözlerim Antakya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için. 
Mevcuttaki başkan Hikmet Çinçin ve karşısında mevcut aday Ali Kavak. Son seçimde de aynı şekilde 2 aday yarışmıştı. Bu dönemde de aynı iki isim yarışacak. Her seçim bıkmadınız mı arkadaş aynı isimler etrafından dönen seçim süreçlerinden. 
HASİAD içerisinde görev yapmış ya da görev süresi dolmuş kişi veya kişiler neden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine Başkan adayı olarak çıkamıyor çıkmıyor? Biz Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nı büyütelim, Hatay'ı kapsayacak şekilde genişletelim diyoruz. Millet Antakya üzerine takılı kalmış durumda. Hep aynı isimler, aynı projeler, aynı mizansen ve boşa giden bir 4-5 yıl daha. 
Beni tanıyanlar, takip edenler uzunca bir zaman önce Neden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Hatay Sanayi ve Ticaret Odası'na dönüşmediğini, siyasilerin neden bu işe el atarak Hatay'da sanayi ve ticaret hayatını zenginleştirmediklerini sorgulamıştım. 
Peki; neden Hatay Büyükşehir olduk. Daha çok hizmet üretilsin, diğer ilçeler üvey evlat vazifesinden çıksın diye değil mi?
Antakya Belediyesi de kalabilirdik. Ama büyükşehire evrildik. O vakit büyük düşünmenin zamanı gelmişti çünkü. Ben de diyorum ki, madem büyük düşüneceğiz. Bu şehrin en ciddi STK'sının da ciddi düşünmesi ve siyasilerin de öncülüğü ile artık Hatay Ticaret ve Sanayi Odası'na geçiş olması gerekmektedir. 
Umuyorum, bu seçimde olmasa dahi önümüzdeki seçimde 3. aday fikri ortaya çıkar ve Antakya artık büyük düşünmeye başlar. 

Kalın SAĞ'lıcakla...!!

istanbul oto gaz
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Canikte fetih programıÖnceki Haber

Canikte fetih programı

Tarımsal üretim alanında ilk Tür Say etkinliği yapıldıSonraki Haber

Tarımsal üretim alanında ilk Tür Say etk...

Yorum Yazın

Bizim Kebap

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Güneyler