Reklamı Geç
Musullu Ticret
MEK Spor
Muzaffer Tuncer Black White
Çelik Sigorta
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu yol yapım çalışmalarını denetledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu yol yapım çalışmalarını denetledi
Haas Taş Sanatları
SİİRT VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU, 45 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDAKİ PERVARİ-DOĞAN-ŞIRNAK GÜVENLİK YOLU, DOĞAN-PERVARİ KARAYOLU İLE PERVARİ İLÇESİNE BAĞLI EKİNDÜZÜ, TUZCULAR, YENİAYDIN VE İĞNELİ KÖYÜ GÜVENLİK YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNARAK, KURUM VE FİRMA YETKİLİLERİNDEN BİLGİ ALDI. YAPILAN YOLLAR VE TÜNELLERLE BÖLGEDE ULAŞIM DAHA DA KOLAYLAŞACAK.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, 45 kilometre uzunluğundaki Pervari-Doğan-Şırnak güvenlik yolu, Doğan-Pervari Karayolu ile Pervari ilçesine bağlı Ekindüzü, Tuzcular, Yeniaydın ve İğneli köyü güvenlik yolunda incelemelerde bulunarak, kurum ve firma yetkililerinden bilgi aldı. Yapılan yollar ve tünellerle bölgede ulaşım daha da kolaylaşacak.


Vali Hacıbektaşoğlu beraberinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin ile birlikte yapımına başlanan 45 kilometrelik Pervari Doğan-Şırnak güvenlik yolunda incelemelerde bulundu. Karayolları ve firma yetkililerinden bilgi aldı. Vali Hacıbektaşoğlu, daha sonra Doğan köyünden başlayıp, Yaprektepe köyü istikametine doğru uzanan 11 kilometrelik bitümlü sıcak karışım asfalt yapılacak yolda denetim ve incelemelerde bulundu. Buradaki incelemelerinin ardından Vali Hacıbektaşoğlu, yüzde 90 tamamlanmış olan Ekindüzü, Tuzcular, Yeniaydın ve İğneli köyü güvenlik yolunda incelemelerde bulundu.


İnceleme ve denetimlerinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Hacıbektaşoğlu şunları kaydetti:


“Pervari ilçemize bağlı Ekindüzü İğneli Gözova yolundayız. Güvenlik yolundayız yol çalışmalarını kontrol ettik Ekindüzü- Gözova arası 25 km’lik bir güvenlik yolunun temel dolgu sıkıştırması tamamlandı. Aynı zamanda iğneli karakolu üst bölgesinin güvenlik yolu şu an tamamlanmak üzere kaplaması yapılarak kısa sürede hizmete girecektir. Öte yandan Sarıyaprak köyümüze gittik Sarıyaprak köyümüz Siirt merkeze 140 kilometre mesafede ilçemize 55 kilometre mesafede Herekol dağı körkandil dağının dibinde yine Besta vadisinin girişinde Şırnak Van il sınırında orda yol çalışmalarını izledik, kontrol ettik. Oradan karayolları ekiplerimiz ve firmalarla toplantı yaptık. Şırnak, Pervari/ Çemekari Çatak -Van yolu her iki taraf inşa ediliyor. Hem Şırnak‘tan hem Siirt’ten inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor”.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dağ ilçelerinde imeceyle çilek hasadı başladıÖnceki Haber

Dağ ilçelerinde imeceyle çilek hasadı ba...

İhracatçının aşı talebi karşılık bulduSonraki Haber

İhracatçının aşı talebi karşılık buldu

Yorum Yazın

Samet İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol