Reklamı Geç
Vadi
Fima Oto Durmuş Yıkar
Güneyler
Hatay Alo Böcek
Mert Kasap
Dilan Polat

Sinopta lastikçilerin kış lastiği mesaisi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sinopta lastikçilerin kış lastiği mesaisi
vadi
SİNOP'TA HAVA SICAKLIĞININ DÜŞMESİ VE KIŞ LASTİĞİ TAKMA ZORUNLULUĞUNUN 1 ARALIK'TA BAŞLAYACAK OLMASI NEDENİYLE LASTİKÇİLERİN KIŞ LASTİĞİ TAKMA MESAİSİ BAŞLADI. KARLI VE BUZLU HAVALARDA MAĞDUR OLMAK İSTEMEYEN ARAÇ SAHİPLERİ KAR LASTİĞİ TAKTIRMAK İÇİN LASTİKÇİLERE GİDEREK ARAÇLARINA LASTİKLERİNİ TAKTIRIYOR.
Zekeriya Gök Leziza
Alo Böcek

Sinop’ta hava sıcaklığının düşmesi ve kış lastiği takma zorunluluğunun 1 Aralık’ta başlayacak olması nedeniyle lastikçilerin kış lastiği takma mesaisi başladı. Karlı ve buzlu havalarda mağdur olmak istemeyen araç sahipleri kar lastiği taktırmak için lastikçilere giderek araçlarına lastiklerini taktırıyor.


Küçük Sanayi Sitesi’nde oto lastik satımı ve değişimi yapan rot balans ustası Hasan Üçüncüoğlu, lastiklerin değişimi için kar yağışının beklenilmemesi gerektiğini belirterek, kış lastiklerinin yol güvenliği için hayati önem taşıdığına dikkat çekti.


Vatandaşlara lastik alırken lastiğin raf ömrüne dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunan Üçüncüoğlu, "1 Aralık’ta ticari araçlar için zorunlu süreç başlıyor. Takmayanlar için bakanlık ciddi cezai işlem uygulayacağını belirtiyor. Rakamlarda çok yüksek. Bunun dışında hususi araçlar için geçerli olmadığını düşünüyor vatandaşlar fakat kış lastiğinin yasal zorunluluktan ziyade güvenlik açısından kullanılması gerektiğini söylüyoruz. Mutlaka kış lastiği takılmasını öneriyoruz. Çünkü yaz lastiği kışın kullanımda sertleştiği için aracın fren mesafesinin uzaması, yol tutuşlarının azalması, süspansiyon ve benzeri kriterlerden dolayı lastikler sertleştiğinden dolayı fren mesafesi uzar. Uzadığı içinde çarpma, kaza yapma olasılığı da artmış oluyor. Kış lastiği kar lastiği değildir. Yani kar yağınca kullanılacak olan bir lastik değildir. Havanın 10 derece otoriteler 7 derece diyor artık. 7 derecenin altında takmak zorunlu. Bu nedenle illa 1 Aralık’ı beklemeye gerek yok” dedi.

youtube

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yıkılan bacaların kaldırılması sürüyorÖnceki Haber

Yıkılan bacaların kaldırılması sürüyor

Highway, bünyesine kattığı markalarla büyüyorSonraki Haber

Highway, bünyesine kattığı markalarla bü...

Yorum Yazın

Özyurt Silah

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Ekrem