Reklamı Geç
Arme Güvenlik
Komagene
Musullu Ticret
Merkez Market
Merkez Market
Haas Taş Sanatları

Tavşanlıda koruyucu aile etkinliği Vali Ali Çelikin katılımı ile gerçekleşti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tavşanlıda koruyucu aile etkinliği Vali Ali Çelikin katılımı ile gerçekleşti
Dilan Polat
TAVŞANLI'DA KORUYUCU AİLE ETKİNLİĞİ VALİ ALİ ÇELİK'İN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Kütahya Valiliği, Tavşanlı Kaymakamlığı, Tavşanlı Belediyesi ile Kütahya Koruyucu Aile Derneği iş birliğinde Koruyucu Aile Günü Çocuk Şenliği düzenlendi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeyle 30 Haziran’ın "Koruyucu Aile Günü" olarak ilan edilmesi kapsamında, “Koruyucu Aile Günü Çocuk Şenliği” düzenlendi.


Vali Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik’in katılımıyla yapılan etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.


Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen şenliğe; Kütahya Valisi Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik, Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kütahya Koruyucu Aile Derneği Başkanı Yasemin Çavdar, koruyucu aileler, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.


Kütahya Valiliği Gezici Motivasyon ve Eğitim Tırı’nın konuşlandırıldığı etkinlikte çocuklar hem eğlenip hem öğrenirken, meydandaki animasyon ekiplerinin gösterileriyle de keyif dolu anlar yaşandı.


Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayacak bir aile ortamına ihtiyaçları olduğunu kaydeden Vali Ali Çelik, “2012 yılında 12 olan koruyucu aile sayımız bugün 58 aileye ulaştı. 72 çocuğumuz, devletimizin gözetiminde koruyucu aile yanında. Bu ailelerimizin 33’ü il merkezinde, 16’sı Tavşanlı, 4’ü Gediz, 2’si Simav, 2’si Emet ve bir ailemiz de Altıntaş’ta yaşıyor” diye konuştu.


Koruyucu ailelere teşekkür eden Vali Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde koruyucu aile uygulamasının topluma anlatılması, bilinçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması hepimizin görevi. Koruyucu ailelerimizin açtığı örnek yolu, sevgi hareketini tüm vatandaşlarımızın desteği ve sorumluluğuyla büyüterek devam ettireceğimize inanıyorum. İyi ki varsınız” dedi.


Tavşanlı Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri ve Nevada Hicaz Beşlisi grubunun konseriyle devam eden etkinlikte Vali Çelik ile protokol üyeleri çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Batmanda 220 bin doz aşı yapıldıÖnceki Haber

Batmanda 220 bin doz aşı yapıldı

Başkan Söylemezden 15 Temmuz mesajıSonraki Haber

Başkan Söylemezden 15 Temmuz mesajı

Yorum Yazın

Samandağ Hastanesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol