Reklamı Geç
Dilan Polat
Massima Çavuşoğlu Mobilya
Bizim Kebap
Muhtarın Yeri
Yönden
Haas Taş Sanatları

Vekil Şahin’den Esnafı İlgilendiren Öneri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vekil Şahin’den Esnafı İlgilendiren Öneri
Gökçesan
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Perakende sektöründe haksız rekabetin önüne geçilmesi ve zincir marketlerle rekabet edemediği için küçülmek zorunda kalan esnafın...

Vekil Şahin’den Esnafı İlgilendiren Öneri

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Perakende sektöründe haksız rekabetin önüne geçilmesi ve zincir marketlerle rekabet edemediği için küçülmek zorunda kalan esnafın mağduriyetinin giderilmesi amacıyla 6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda değişiklik yapılması konusunda TBMM’ye teklif verdi.

Şahin, perakende sektöründe haksız rekabetin önüne geçemeyen ve zincir marketlerle rekabet edemediği için küçülmek zorunda kalan esnafın ekonomik sıkıntılar yaşadığını belirterek, zincir mağazalarda alkollü içecek, tütün mamulü, mobilya, cep telefonu, elektronik eşya, beyaz eşya, oyuncak, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, giyim, aksesuar, züccaciye ve kırtasiye ürünlerinin satışının yasaklanması gerektiğini söyledi.

ESNAF KAN AĞLIYOR 

Gıda perakende sektöründe faaliyet gösteren zincir mağaza ve AVM’lerde alkollü içecek, tütün mamulü, mobilya, cep telefonu, elektronik eşya, beyaz eşya, oyuncak, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, giyim, aksesuar, züccaciye ve kırtasiye ürünleri satışının yapılmasının ticari tekelleşmeye yol açtığını ve küçük esnafın ekonomik dar boğaza girdiğinin altını çizen CHP’li Şahin, rekabet şartlarına uygun, işletmelerin dengeli şekilde büyümesi ve tüketicilerin korunması gerektiğini belirterek, ‘‘Pandemi döneminde ekonomik anlamda zor durumda olan esnafa hükümet tarafından gerekli yardım yapılmadığı gibi kredi çekmesi tavsiye edildi ve daha da borç batağına sokulmak istendi. Vatandaşları borçlandırarak kendine mahkum etme gayesinde olan AKP esnafı unuttu. Kendi yandaşları ve müteahhitlerine vergi indirimleri, ödeme garantili işler vererek ihya edenler, siftahsız kepenk kapatan esnafın feryatlarını görmüyor, duymuyor. Büyük market ve AVM’lerle rekabet edemeyen esnaf kan ağlıyor. Milyonlarca aileyi ilgilendiren bu düzenleme yapılırsa esnaf bir nebze olsun nefes alacak.’’ dedi.

Dilan Polat
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YAVUZ: GELECEK; GENÇLERİN, GENÇLER İSE ÖĞRETMENLERİN ESERİDİRÖnceki Haber

YAVUZ: GELECEK; GENÇLERİN, GENÇLER İSE Ö...

Tıbbi Bitkiler Bahçesi cazibe merkezi olacakSonraki Haber

Tıbbi Bitkiler Bahçesi cazibe merkezi ol...

Yorum Yazın

Değer

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane