Reklamı Geç
Vadi
Güneyler
Mert Kasap
Özyurt Silah
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

AKDENİZ DE ŞER İTİFAKI ENERJİ ŞAVAŞLARI BAŞLADI 

AKDENİZ DE ŞER İTİFAKI ENERJİ                                              

                ŞAVAŞLARI BAŞLADI 

 

* Akdenizde ve egede Türkiye’ye diş

geçiremeyen.Rumlar AB ülkeleri ile geçmişteki haçlı ittifakını tekrar kuruyor. Toplu olarak Akdeniz’e gelip enerji yataklarına çökme planı yapan AB ülkelerine karşı Türkiye son teknoloji silahlarını da devreye almaya hazırlanıyor.
 

* Bu kez hep birlikte donanma yolluyorlar.

Doğu Akdeniz’deki enerji yataklarını yağmalamak için her türlü provokasyona girişen ancak her seferinde Türkiye’nin kararlı tutumu nedeniyle geri adım atan Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, yardım için sürekli AB’ye yalvarıyor. Önce Yunanistan ardından da Fransa ve İtalya, bölgeye sondaj gemisi gönderdi. Ancak Türk donanması hiçbir oldu bittiye izin vermedi.
 

*Her defasında boyunun ölçüsünü alan Batı, bu kez ikiliye yardım için PESCO adlı güvenlik teşkilatını devreye sokuyor. AB’nin NATO’su olan PESCO, Türkiye’ye ait doğalgaz sahalarının bulunduğu alanlara sözde güvenlik sağlamak amacıyla donanma göndermeye hazırlanıyor.

* Hedefleri Kıbrıs’ı üs olarak kullanıp, Doğu Akdeniz’deki doğalgaz rezervini yağmalamak. Bu karar doğrultusunda Fransız ve Alman donanmalarının bölgeye sevki planlanıyor, Rumlara mali destek verilmeside düşünülüyor. Yunan ve Rumların gazına gelen AB, sözde girişimle Türkiye’nin bölgede yürüttüğü doğalgaz ve petrol araştırma çalışmalarını aksatmayı amaçlıyor. Neredeyse dağılmaya yüz tutan AB, bu tahrikle ayrıca dünyaya güç gösterisi yapmanın düşünü kuruyor.
 

* Ankara, Avrupa’nın küstah girişimlerine karşı soğukkanlılığını koruyor. Türkiye, Zeytin Dalı Harekâtı’nda olduğu gibi milli güvenliğini ve çıkarlarını tehdit eden hiçbir girişime izin vermeyeceğini dosta düşmana gösterdi. Türkiye’nin Kıbrıs’ta 8 gemi, 3 deniz karakol uçağı, bir Sahil Güvenlik botu, 6 SH-70 deniz helikopteri ve bir deniz kurtarma timi bulunduruyor. Ankara söz konusu tahrike karşı son teknoloji silahlarını da devreye sokmaya hazırlanıyor.‘

* Her fırsatta küstah ve içi boş tehditler savuran Yunanistan, Türkiye’nin askeri gücü karşısında büyük bir çaresizlik yaşadığını itiraf etti. Ege'de Türkiye karşı çaresiz kalan Yunanistan deposu 16 bin dolara dolan F 16 Ege denizindeki ekonomik sıkıntılar yüzünden havaya kaldıramıyor.

* Türkiye'nin ise milli üretim  İHA’lar  sayesinde  3 bin dolarlık yakıt masrafıyla saatlerce havada kalıp. Yunanistan Ege'de büyük bir üstünlük kurmuş durumda. Bu yüzden dolayı ve Yunanistan Türkiye ile arası askeri ve teknoloji açığını kapatmak ve ekonomik krizden kurtulmak için tek başına Akdeniz deki petrol ve doğalgaz kuyuları açamadığı için  Fransa,İtalya,ABD ve İngiltere'den yardım istiyor.
 

                                   Oğuz kağan Neşeli 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
vadi